Eliitmeeste grupisõidus tuli Eesti meistriks Vahtra, Balti meistri tiitel läks Leetu

Norman Vahtra, Lauri Tamm, Markus Pajur

Võrus lõppenud maanteeratturite Merko Eesti ja Balti meistrivõistlustel pälvis meeste 158,2-kilomeetrises grupisõidus esimese koha leedulane Venantas Lašinis. Eesti meistriks krooniti üldarvestuses neljanda koha teeninud Norman Vahtra.

Lašinis võidutses ajaga 3:24.49 ning edestas finišijoonel kaasmaalast Aivaras Mikutist ja lätlast Emils Liepinsit. Eesti meistrivõistluste arvestuses pälvis hõbedase autasu Lauri Tamm ja pronksise Markus Pajur.

„Aktiivne sõit oli nagu tavaliselt ikka meistrivõistlustel,“ ütles Vahtra finišijärgses intervjuus. „Madalama taseme sõitjad jälgisid palju proffe, kuid tõusul tehti siiski järk-järgult selekteering ning grupp jäi järjest väiksemaks. Viimasel ringil ründasid kolm leedukat ning eestlased ei olnud aktiivsed, kuna meil oli oma riigi meistritiitel mängus.  Peale tõusu töötasime siiski koos ja püüdsime leedukad viimasel kilomeetril kinni. Kokkuvõttes oli palju rünnakuid ja mina tegin oma finišispurti krampidega.“

Vahtra lisas, et püüdis võistluse algul silma peal hoida Intermarche – Wanty ratturitel ning Rein Taaramäe tegi Madis Mihkelsi jaoks väga head tööd. „Kui Madis ründas, siis läksin temaga kaasa. Pärast olid Madisel krambid ning seejärel pidin vaatama pigem Mihkel Räime ja Oskar Nisu, kuna nad sõidavad samas tiimis,“ jätkas Vahtra. „Mina sõidu lõpus enam väga aktiivne ei olnud krampide tõttu ja püüdsin ennast säästa sprindiks.“

Päeva esimeses pooles peeti Merko Eesti ja Balti meistrivõistlused M19-49 klassi ratturitele. Üldarvestuses võidutses Caspar Austa ajaga 2:37.01, kellele järgnesid Karl-Arnold Vendelin ja leedukas Andrejus Dolgovas. M19-34klassis krooniti Eesti meistriks Vendelin, hõbemedali pälvis Rando Marten Evendi ja pronksi Karl Hans Akkel, M35-39 klassi parimad olid Imre Ojavere, Allar Karu ja Vidrik Vaiksaar, M40-44 klassis Austa, Vahur Valvas ja Viljar Kuljus ning M45-49 klassis Tarmo Kopli, Kristo Ebras ja Viljar Haav. Lisaks peeti Võru Keskväljakul Kommipommi lastesõidud ja Vanakooli kangelaste retro sõit ning sai näha Raul Oja retrorataste näitust.

Eesti ja Balti meistrivõistluste korraldamist toetasid: Merko, SKO Motors, Kurmik, Haage, Raitwood, Rand & Tuulberg, Jetoil, Graanul Invest, Hearum, Soela Rannamajad, Columbia Kivi, EHL Profiles, Malmerk Klaasium, Viimsi Keevitus, Kaamos, Kagu Engineering.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X