Ela kaasa Eesti koondisele noorte olümpiafestivalil!

Screenshot 2022-07-20 120819

Eesti koondise noored on teel Slovakkiasse, kus pühapäeval algab suvine Euroopa noorte olümpiafestival, 24.07. – 30.07.2022.

Euroopa noorte olümpiafestival on üks Euroopa noorte sportlaste olulisimaid üritusi, mille eesmärk on anda noortele rahvusvahelisi kogemusi. Olümpiafestival sai alguse 1990. aastal Euroopa olümpiakomiteede assotsiatsiooni (EOC) algatusel olles esimene Euroopa tähtsaim mitmete spordialadega üritus noortele sportlastele. Noorte olümpiafestival toimub igal teisel paaritul aastal talvel ja suvel, tuues kokku noori 50 riigist. Festival on ka värav olümpiamängudele, kus paljud olümpiafestivali medalistid on olnud võidukad ka olümpiamängudel. See annab noortele tippsportlastele esimese ettekujutuse sellest, mida olümpiamängud endast kujutavad. Euroopa noorte olümpiafestivalil saavad osaleda kõik 14–18-aastased sportlased, kelle on välja valinud nende riiklik olümpiakomitee, mis on Euroopa olümpiakomitee liige. Suvemängudele saabub umbes 3600 ning talimängudele umbes 1600 osalejat. Euroopa noorte olümpiafestival järgib olümpiamängude tseremooniaid: on ava- ja lõputseremoonia, mängude jooksul põleb olümpiatuli, võitjate auks mängitakse riigihümne ning heisatakse medalistide riigilipud.

  • 2022. aasta suvise Euroopa noorte olümpiafestivali programmis Banska Bystricas on kümme spordiala ja kokku jagatakse välja 298 medalikomplekti. Osaleb ligi 3600 sportlast-treenerit 48 riigist.
  • Eesti noorsportlased on neljateistkümnelt suviselt olümpiafestivalilt võitnud seni kokku 13 kuldmedalit, 9 hõbemedalit ja 11 pronksmedalit, nende seas Aleksei Budõlin (1993 kuld), Martin Padar (1995 kuld), Margus Hunt (2003 kuld), Kaire Leibak (2005 kaks kulda), Grigori Minaškin (2007 kuld), Liina Laasma (2009 kuld), Kregor Zirk (2015 kuld), Tanel Kangert (2003 pronks), Rasmus Mägi (2009 pronks).
  • Eelmisel, 2019. aastal peetud Bakuu olümpiafestivalil võitis Eesti koondis viis medalit – jalgrattur Madis Mihkels kullad temposõidus ja grupisõidus, käija Jekaterina Mirotvortseva kulla, rattur Laura Lizette Sander temposõidus pronksi ning judoka Viljar Lipard samuti pronksi.

Eesti noortest rattatalentidest on Slovakkias (Banska Bystrica) võistlemas tänavu Henri Arjus (CFC Spordiklubi), Richard Ründva (Kalevi Jalgrattakool), Ron Rooni (CFC Spordiklubi), Zlata Broniševskaja (Kalevi Jalgrattakool), Natali Nora Nigul (CFC Spordiklubi) ja Maria Treier (CFC Spordiklubi). Suvine Euroopa noorte olümpiafestivalil on kavas eraldistardist sõit nii poistel kui tüdrukutel 8,4-kilomeetrit, lisaks maantee grupisõit tüdrukutel 2 ringi kokku 57,8-kilomeetrit ja poistel 2 ringi kokku 65,8-kilomeetrit.

Eesti lippu kannavad avatseremoonial seitsmevõistleja Viola Hambidge ja jalgrattur Henri Arjus. 16-aastane Viola Hambidge (SK Altius, Audru kooli õpilane) pälvis tänavu U18 Euroopa meistrivõistlustel seitsmevõistluses kuuenda koha. 15-aastane Henri Arjus (CFC Spordiklubi, Waldorfkool Läte õpilane) tuli juunikuus omaealiste Eesti meistriks. „Olen elevil, et Eesti lippu kanda saab ning sellisel suurvõistlusel Eestit esindan,“ ütles Arjus. “Poleks arvanud, et just mina saan lippu kanda, aga see on mulle väga suur au,” lisas Hambidge.

LIVE ülekanne on nähtav https://eoctv.org/live/

24. juuli kl 21:30 (Eesti aeg) avatseremoonia
26. juuli kl 12:00 (Eesti aeg) temposõit: Maria Treier, Natali Nora Nigul, Zlata Broniševskaja
26. juuli kl 17:00 (Eesti aeg) temposõit: Ron Rooni, Henri Arjus, Richard Ründva
28. juuli kl 12:00 (Eesti aeg) grupisõit: Maria Treier, Natali Nora Nigul, Zlata Broniševskaja
28. juuli kl 17:30 (Eesti aeg) grupisõit: Ron Rooni, Henri Arjus, Richard Ründva
30. juuli kl 21:30 (Eesti aeg) lõputseremoonia

Võistluste info ja tulemustega saab kursis olla XVI Summer European Youth Olympic Festival (EYOF) lingi kaudu.

Fotod: Summer European Youth Olympic Festival – EYOF Banska Bystrica (SVK) Photos: EOC siin
Tulemused siin

Loe veel:
20.07 EOK Euroopa noorte olümpiafestivalil Banska Bystricas esindab Eestit 40 sportlast
21.07 EOK Suvine Euroopa noorte olümpiafestival 2022 Banska Bystricas
24.07 EOK Eesti koondis alustab täna Euroopa noorte olümpiafestivali
26.07 EOK Olümpiafestivali teine päev
28.07 EOK Olümpiafestivali neljas päev

 

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X