EJL-i president: keerulise olukorra tõttu Kangert ja Taaramäe EMV-l ei osale

rand

Sel nädalal selguvad jalgratta maanteesõidu Eesti meistrid nii tempo- kui grupisõidus. Mitmete Eesti tippude osalemine on hetkel veel kahtluse all. ETV spordisaate stuudios käis neil teemadel rääkimas Eesti Jalgratturite Liidu (EJL) president Raivo Rand.

Tanel Kangert ja Rein Taaramäe kuuldavasti Eesti meistrivõistlustel ei stardi. Miks?

Olukord on keeruline – liikumispiirangud Eestis pluss suhteliselt raske transpordivõimalus. Mõlemad mehed osalevad 30. augustil algaval Tour de France’il, mis on nende jaoks ülioluline võistlus. Nad jäävad Prantsusmaale ja valmistuvad seal, et esineda sellel võistlusel kõige paremal tasemel.

Euroopas hiljuti võistelnud nelja Eesti profiratturi osalemine on samuti lahtine eneseisolatsiooni reegli tõttu. Mis seisus on neile võistlemisloa saamine?

Ma loodan, et nad Eesti meistrivõistlustel saavad osaleda. Kahjuks jäid nad Balti keti velotuurilt kõrvale. See oli meie jaoks natuke uus ja ootamatu olukord. UCI (Rahvusvaheline Jalgratturite Liit) on kehtestanud ranged reeglid võistlustel osalemiseks: ratturid peavad end testima kuus päeva enne võistlust, kolm päeva enne ja võistluse korraldajariiki sisenedes. Need testid on kõikidel meestel tehtud, aga jah siin kehtib liikumispiirang. Homme kell 8 algab valitsuse istung ja seal on see teema päevakorras. Loodan, et sportlaste liikumispiirang võetakse maha, sest Eesti meistrivõistlused Eesti meistrivõistlusteks, kuid nädala pärast algavad Euroopa meistrivõistlused ja kui need neli proffi peaksid olema liikumispiirangu keelu all, siis on ka küsitav nende osalemine Euroopa meistrivõistlustel, kus nad võivad teha väga head tulemust.

EM-i koondis peaks paika saama peale neljapäevast grupisõidu. Kas praegu on lahtine, kes üldse minna saaksid?

Tegelikult on meil lootust, et nad saavad lahti ja meil on tegelikult EM-i koondis paigas, sest ei ole aega oodata. Me teame, kes on kõvad ja kes võivad seal häid tulemusi teha. Grupisõidu paremusjärjestus ei muuda midagi, sest lennukipiletid peavad olema olemas. Ka sellega on täna probleeme, sest teatavasti Pariisi lennud tühistati ja nüüd otsime lende läbi Riia. Ju see tee läheb bussisõidu võrra Riiga pikemaks. Me ei saa oodata, sest EM hakkab juba esmaspäeval.

Allikas: https://sport.err.ee/1124878/ejl-i-president-keerulise-olukorra-tottu-kangert-ja-taaramae-emv-l-ei-osale

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X