EJL-i noortelaagris Põltsamaal osaleb 49 ratturit üheksas klubist

1657132591670

Nädala algul kogunes Põltsamaale Eesti Jalgratturite Liidu ühisesse noortelaagrisse 49 ratturit üheksast klubist, kellega tegeles igapäevaselt viis treenerit. 

Tallinnas baseeruvad Kalevi Jalgrattakooli noored alustasid koos osade teiste laagrilistega Võhmasse sõitu Balti jaamast kell 7:40, kust vändati seejärel edasi 26 kilomeetrit Põltsamaale. Vanemad ratturid tegid pauna peale ja kogusid 50 kilomeetrit. Õhtul rattaga ei sõidetud, vaid kooli staadionil osaleti ühiselt meeskonna koolitusel. Ühiselt mängiti kolme mängu, millest üks oli pärit rattamaailmast. Kõik laagri noored said mängude käigus omale selga ilusa laagrisärgi, et tekiks ühtse meeskonna tunne.

Teisipäeval tutvusid noored Kuningamäe ja sealse olümpiakrossiks (XCO) valmis oleva rajaosaga ning õhtuse treeningu asemel oli loeng Eesti Jalgratturite Liidu peasekretäri Urmas Karlsoni ja Mallor Türnaga, kes rääkisid noortega ajaplaneerimisest, treeningute ja muu elu sidumisest, sõprusest ja ühistelt tutvustati noortele ka ammuseid aegu ja Eesti Nõukogude Sotsialistliku Vabariigi aegset rattaspordimaailma.

Teisipäeval algas Põltsamaal ka treenerite koolitus, kus osales 11 juhendajat. Esimene päev oli teooriapõhine ja sisaldas loenguid toitumisest, tugilihastest, maastikuratastest ja lisavarustusest, XCO reeglitest ning Polari ja Strava virtuaalsetest keskkondadest. Samuti tutvustati treeneritele noortele tehtud meeskonnakoolitust.

Kolmapäeval said treenerid juba ise noortelaagris osalevate ratturitele läbi viia praktilise MTB treeningtunni Kuningamäel. Praktiline osa oli 12-liikmelistes väikeste noortegruppides. Iga treener sai etteantud ülesandeid teha läbi kahel korral ehk kahe grupiga. Noored ja treenerid veetsid ühiselt kaks tundi, misjärel analüüsiti kogu koolitust. Treenerid tõid välja, et koolitus oli asjakohane, hästi korraldatud ja eriti oluline oli praktiline osa.

Eesti Jalgratturite Liidu noortelaager kestab laupäevani, mille järel osaleb enamus laagrilisi Husqvarna olümpiakrossi karikasarja etapil Lähtel.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X