Egger ja Baum võitsid Absa Cape Epicu, naistest olid parimad Batten ja Villafane

277369366_10160190347688319_4282386468299679455_n

Maailma mainekamal maastikuratturite mitmepäevasõidul Absa Cape Epic pälvis esikoha Speed Company Racing tiimi esindanud duo Georg Egger – Lukas Baum. Parimad naised olid Haley Batten ja Sofia Gomez Villafane (NinetyOne-Songo-Specialized).

Kaheksa päeva kokkuvõttes edestasid Egger ja Baum teise koha pälvinud Andreas Seewaldi ja Martin Stošeki (Canyon Northwave MTB) kolme minuti ja kahe sekundiga. Kolmanda koha pälvisid Matthew Beers ja Christopher Blevins (Toyota-NinetyOne-Specialized; +10.38). Egger ja Baum olid seejuures võidukad kolmandal ja seitsmendal etapil.

„Võistlus kujutas endast lihtsalt oma parima sõbraga rattaga sõitmist ja see tasus end nii tõhusalt ära, et me võitsime. Ma olen praegu väga põnevil,“ tunnistas Baum seitsmenda etapi finišis. „Meil ei olnud rajal asjade üle kontrolli, sest me ei teadnud vaheaegu. See on hea, sest kui meile oleks öeldud, et me oleme liidripositsioonil, oleksime ehk rohkem vigu tegema hakanud. Uskumatu!“

Batteni ja Villafane’i võiduajaks oli 33 tundi 41 minutit ja 11 sekundit. Lõuna-Aafrika duo Candice Lill ja Mariske Strauss (Faces Rola) kaotasid võitjatele 12 minuti ja 32 sekundiga. Kolmanda koha teenisid Pauline Ferrand Prevot ja Robyn de Groot (BMC MTB Racing; +47.06). Batten ja Villafane võitsid kokku kolm etappi: esimese, viienda ja kuuenda.

Segatiimidest oli tänavu parim Mannie Heymans ja Genevieve Weber (Absa Mixed) ja harrastajatest Karl Platt – Christoph Sauser (Songo NinetyOne Epic Legends). Ühtki eestlast seekord stardis ei olnud.

Absa Cape Epicul tuli 680 ratturite paaril sõita kokku ligi 700 kilomeetrit, mille jooksul kogunes 17 250 tõusumeetrit. Igal aastal ootab võistlejaid Lõuna-Aafrika Vabariigis ees erinev trass.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X