Eestlastest taustajõud teevad karjääri profijalgratta tipptiimis

Jalgratta maanteesõidu tipptiimis Bora-Hansgrohe, kus sõitjatest esinumbriks kolmekordne grupisõidu maailmameister Peter Sagan, hakkab tuleval aastal taustajõududena tööle koguni neli eestlast.

Kui Gerd Kodanik ja Risto Usin on meeskonnas olnud 2013. aastast, selle loomisest saadik, siis hiljem on lisandunud abijõudude hulka Martin Puusepp ja kõige värskema mehena Veiko Lopman.

Kodanik ja Usin alustasid meeskonnas mehaanikutena, kuid on tänasel päeval jõudnud tähtsamate ametiteni. Kodanikust sai uue hooaja eel tiimi tehniline direktor, Usin on meeskonna peamehaanik, kellel 11 alluvat.

2011. aastal Eesti grupisõidu meistrivõistlustel Tanel Kangerti ees hõbemedalile tulnud Martin Puusepp on Bora-Hansgrohe tiimis füsioterapeudi rollis, varasemalt Israel Cycling Academy meeskonnas mehaanikuna töötanud Lopman osteti World Touri tiimi poolt lihtsalt üle.

Saksamaal registreeritud Bora-Hansgrohe profimeeskond on UCI lõppeva hooaja reitingus kolmas, ettepoole mahuvad vaid Quick-Step Floors ja Team Sky.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X