Eestlastegi seas populaarset Tour de France’i rahvasõitu tänavu ei toimu

Prantsusmaa velotuuri korraldajad teatasid teisipäeval, et tingituna jätkuvast koroonaviiruse ohust ja sellega seotud reisipiirangutest lükkub tänavune rahvasõit järgmisesse aastasse.

Tänavune rahvasõit toimunuks Nice’i lähistel ja osalejad oleksid selle raames läbinud 175 kilomeetrit.

Tour de France’i rahvasõitu, mille raames läbitakse üks tuuri etappidest, on seni korraldatud 29 korral. Mullu registreerus sõidule 16 000 ratturid, esindatud oli 71 riiki ja pärast Prantsusmaad oli enim osavõtjaid Suurbritanniast, Šveitsist ja Eestist.

Eestist registeerus mullusele Prantsusmaa velotuuri rahvasõidule pea 200 jalgratturit. 135 kilomeetri pikkuse 4563 tõusumeetriga marsruudil, mis viis ratturid Albertville’ist Val Thorensi, lõi kaasa ka president Kersti Kaljulaid, kes läbis distantsi pea üheksa tunniga.

2020. aasta Tour de France’i ennast veel tühistatud ei ole. Algselt 27. juunil algama pidanud velotuur lükati suve lõppu ja praeguse plaani kohaselt algaks 21 etapist koosnev suurvõistlus 29. augustil ning lõppeks 20. septembril.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X