Eestlaste pidu katkes, etapivõit Uno-X järelkasvutiimile

Eesti taasiseseisvumise päeval, 20. augustil peetud Balti Keti velotuuri 3. etapi trassil Tartu – Antsla – Valga (186 km) võitis Uno-X Dare Development tiimi rattur, taanlane Tobias Aagaard Hansen. Liidrisärk kuulub jätkuvalt Rait Ärmile ja Eesti koondisele.

Sarnaselt varasematele etappidele oli sõidu kulg algusest peale väga aktiivne ning enne esimest vahefinišit 43. kilomeetril Ahjas oli ees neljane jooksikute grupp, kellest pikemaks jäid ette kaks meest – Läti koondise liige, 2016. aasta Balti Keti velotuuri võitja Maris Bogdanovics ning Saksamaa koondise esindaja, 2014. aasta trekisõidu Euroopa meistrivõistluste hõbe meeskondlikus jälituses Leon Rohde.

Väga kaugele peagrupp jooksikuid ei lasknud, kuna aeg-ajalt tuli ette küljetuule lõike ja eelkõige leedulaste initsiatiivil tõmmati hoog korralikult ülesse. Jooksikute maksimaalne vahe ulatus 3.30 peale.
Esimese vahefiniši võitis Rohde, teise vahefiniši Urvastes Bogdanovics ning kolmanda vahefiniši juba finišilinnas Valgas eilne etapivõitja Martin Laas. Selleks hetkeks olid jooksikud kinni püütud, lõpuni jäi 18 kilomeetrit ehk kaks linnaringi.

Raske linnaring, kus oli kaks tõusu, neist üks munakivitõus lõhkus suure grupi oluliselt väiksemaks, finišiheitluseks jäi ette 42 meest. Väga võrdses lõpuheitluses suutis napilt peale jääda taanlane Tobias Aagaard Hansen. Teine oli Martin Laas Eesti koondisest ning kolmas tšehh Tomaš Barta (ATT Investments).

Üldarvestuses säilitas liidrikoha avaetapi võitja Rait Ärm, kelle edu sakslase Mika Hemingi (ATT Investments) ees on endiselt seitse sekundit. Olulise tõusu tegi Laas, kes kerkis boonussekundite toel viiendaks. Vahe Ärmiga 11 sekundit.

Pühapäeval kulmineerub velotuur etapiga Kuremaa – Tallinn. Finiš on Pirita spordikeskuse lähistel Rummu teel. Samas peetakse ka TTP Noortetuuri viimane etapp ja Lauri Ausi mälestussõit. Tegevust jagub kogu päevaks.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Grupp, Standard, Jetoil, Hearum.