Eestlasi saatis neljapäeval alanud velotuuridel ebaõnn

Laura Lizette Sander

Neljapäeval algas Tšehhis naiste 2. kategooria velotuur Gracia ning Prantsusmaal meeste 2. kategooria velotuur Le Tour de Bretagne Cycliste. Eesti valitseval meistril Laura Lizette Sandril (AG Insurance – Soudal NXTG) läks võistluse ajal rehv puruks ja Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL) kukkus.

Gracia velotuuri esimesel etapil sõideti traditsioonilised 104,2 kilomeetrit Orlova – Štramberk marsruudil. Finišitõusul oli pikkust 1,6 kilomeetrit keskmise protsendiga 7,2. Võidu pälvis sakslanna Corinna Lechner (Wheel Divas; 2:50.00), edestades Sandri tiimikaaslast Lore de Schepperit ja sloveenlannat Urška Pintarit. Sander finišeeris 69. kohal, kaotades võitjale ühe minuti ja 18 sekundiga.

Velotuuri teisel etapil on kavas 101,5 kilomeetrit, kuid rajale jääb kolm esimese ja üks teise kategooriaga tõus.

Ka Prantsusmaal alanud Le Tour de Bretagne Cycliste velotuuri 146-kilomeetrisel avaetapil läks võit Saksamaale, kui suures grupifinišis oli parim Tim Torn Teutenberg (Lidl – Trek Future Racing; 3:16.32). Tema selja taha jäid belglane Liam van Bylen (Lotto Dstny Development Team) ja britt Noah Hobbs (Equipe continentale Groupama-FDJ). Ragilo lõpetas 127. kohal, jäädes võitjast maha nelja minuti ja 59 sekundiga.

Prantsusmaal sõidetakse kokku seitse etappi. Reedel on kavas pikim, 206,2-kilomeetrine päev marsruudil Milizac-Guipronvel – Pontivy.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X