Eestlased lõpetasid maratoni Euroopa meistrivõistlustel teises kümnes

Itaalias toimunud maratoni Euroopa meistrivõistlustel saavutas Peeter Pruus parima eestlasena 11. koha, Peeter Tarvis lõpetas 59. ja Greete Steinburg naiste arvestuses 14. kohal.

Euroopa meistriks krooniti 35-aastane venelane Alexey Medvedev. 104 kilomeetri pikkuse 3200 tõusumeetriga raja läbimiseks kulus võitjal aega 4:19.59. Teise ja kolmanda koha jätsid Itaaliasse Samuele Porro ja Fabian Rabensteiner. Pruusi ajaks märgiti lõpuprotokolli 4:28.22 ja Tarvisele 4:52.56.

“Võistlusnärv oli tugev, mis ei lasknud tähtsa võistluse eel hästi magadagi,” rääkis Pruus. “Vaatamata vähestele unetundidele oli võistluse esimesel poolel tunne okei, mitte üleliia hea, aga okei ning suutsin püsida esimestel kannul. Sõidu vältel läks enesetunne järjest paremaks ning esimese järsuma tõusu peal olin viiendal positsioonil. Peale laskumist olid kolm-neli meest eest ära sõitnud ning ma jätkasin viienda-kuuenda koha piirimail. Ühel laskumisel panin viimasel kilomeetril külje nii korralikult maha, et hinge võttis kinni ja sõidurütm kadus. Õnneks kõik jäi ikka terveks ja lühikese pausi järel sain sõitmist jätkata. Järgmised 15 kilomeetrit sõitsin üksinda ning seejärel tuli selja tagant üks mees järele. Tegu oli üpris pisikese ratturiga ja kuna lõpp oli sile, siis kütsin üksinda ees ja võtsin lõpus 11. koha.”

Pruus tunnistab, et maastikusõidule keskendumine on muutnud teda enesekindlamaks ja ta tunneb, et muutub iga võistlusega järjest paremaks. “Alati tahaks paremat tulemust, aga ma ei eeldanud, et ma nii hästi hakkama saan. Tipptulemuste jaoks pean koguma veel rohkem enesekindlust ja otsustusvõimekust.”

Tarvis tegi Euroopa meistrivõistlustel selle hooaja esimese stardi ning usub, et selle nahka läks päris mitu kohta. “Võistlesin viimati üle poole aasta tagasi ja jalas ei olnud veel piisavalt võistluskiirust. Seetõttu ei suutnud ma grupis liikuda ettepoole ja kitsaste kohtade peal pidin lihtsalt seisma üle minuti,” rääkis Tarvis. “Hiljem küll parandasin vaikselt kohti, aga rahuldavat tulemust ei suutnud ikkagi teha.”

Eliitnaiste klassis pani oma paremuse maksma kogenud 45-aastane norralanna Gunn-Rita Dahlee Flesjaa ajaga 5:06.16. Vaid 23 sekundi kaugusele jäi temast poolatar Maja Wloszczowska ning kümme ja pool minutit kaotas võitjale šveitslanna Ariane Luethi. Steinburg jõudis finišisse ajaga 5:44.42 ja sai kirja 14. koha.

“Ma olen õnnelik, et see tehtud sai,” olid Steinburgi esmamuljed peale finišit.