Eestlased Belgias toimunud velotuuril ei lõpetanud, võiti Van der Poelile

Belgias sõidetud BincBank Touri (2.UWT) viiendal etapil (183,6 km) võidutses hollandlane Matthieu van der Poel (Alpecin-Fenix), kes pälvis esikoha ka üldarvestuses. Ükski eestlane viimasel päeval finišisse ei jõudnud.

Viiendal etapil sõitsid ratturid neljal korral üle Muur-Kapelmuuri ja Bosbergi munakivitõusude, mis aitasid kõvasti kaarte segada. Etapivõidu teeninud Van der Poel edestas finišis nelja sekundiga belglast Oliver Naeseni (AG2R), itaallast Sonny Colbrellit (Bahrain – McLaren) ja taanlast Sören Kragh Anderseni (Team Sundweb). Liidrisärgis sõitnud Mads Pedersen (Trek-Segafredo) lõpetas 18. kohal, kaotades võitjale ühe minuti ja 21 sekundiga.

Velotuuril osalesid ka kolm Eesti ratturit: Martin Laas (Bora-Hansgrohe), Mihkel Räim (Israel Start-Up Nation) ja Aksel Nõmmela (Bingoal – Wallonie Bruxelles). Ükski neist viimasel etapil ei lõpetanud.

Kokkuvõttes pälvis Van der Poel üldvõidu ajaga 10:43.08. Teise koha sai Kragh Andersen (+0.08) ja kolmanda Stefan Küng (Groupama – FDJ; +0.23).

Allikas: sport.err.ee

Impression