Eestlased alustasid maastikusõidu EM-i kümnendate kohtadega

DSC04253

Austrias Grazis peetavatel maastikusõidu Euroopa meistrivõistlustel pälvisid Kätlin Kukk ja Armin Pilv eliminaatoris kümnendad kohad.

Meeste klassis võttis kolmikvõidu Prantsusmaa koondis, kui finaalsõidus teenis kuldmedali Titouan Perrin Ganier. Talle järgnesid Lorenzo Serries ja Simon Rogier. Ainsa eestlasena meeste klassis võistelnud Pilv teisest sõidust edasi ei pääsenud ning lõpetas võistluse kümnendal kohal.

“Ajasõidus tegin neli päris suurt viga,” rääkis Pilv. “Kaotasin esimesele vaid neli sekundit ja see viis mu mõtted päris kõrgele. Esimeses sõidus riskisin ja sain maailmameistri järel teisena edasi. Järgmises sõidus õnnestus start päris hästi, kuid kahjuks libises esimeses kurvis esimene ratas ja sõitsin aeda. Pidin avama pedaali ja nii lipsas üks konkurent minust mööda. Tagaajaja rollis tegin palju sõiduvigu. Tean, et olin suuteline enamaks, aga ka kogemus oli esimesel korral väga hea.”

Naiste klassis näitas üheringilisel tehnilist osavust nõudval sõidul parimat kiirust ukrainlanna Irina Popova. Teise ja kolmanda koha said prantslanna Coline Clauzure ja tšehitar Barbora Prudkova. Ainsa eestlannana stardijoonel olnud veel juunioride klassi kuuluv Kätlin Kukk pälvis kümnenda koha, kusjuures kõrgest mängust jäi neiut lahutama vaid mõned millimeetrid. Nimelt fotofiniši järel pidi Kukk leppima oma sõidu kolmanda kohaga ja langes konkurentsist.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X