EESTLANNAD CYCLOCROSSI MAAILMAKARIKAL

Koksijdes peetud cyclo-crossi MK-etapil olid stardijoonel kaks eestlannat. Eesti täiskasvanute meister, Belgia amatöörklubi Cannibal Women Teami esindanud Mari-Liis Mõttus sai 36. (+4.43) ja Eesti juunioride meister Kätlin Kukk 52. (+9.09) koha. Eesti koondise vormis sõitnud Kukk sai korda päev varem tõrkunud käiguvahetaja.

Pikkade liivalõikude poolest tuntud rajal pälvis võidu hollandlanna Denise Betsema, kes edestas Suurbritannia ratturit Nikki Brammeieri (+0.08) ja kaasmalannat Annemarie Worsti (+0.11). Laupäeval oli Betsema parim Ambiancecrossil ja täna tuli talle karjääri esimene võit MK-sarjas. Maailmameister Sanne Cant oli kimpus haigusega ja lõpetas seitsmendana. Pärast lühikest puhkust võistluskarussellile naasnud Marianne Vos pidi leppima 12. koha, kuid jätkab MK-sarja üldliidrina.

Meestest oli jätkuvalt teistest üle valitsev Euroopa meister Mathieu Van Der Poel, 25 sekundit kaotas valitsev maailmameister Wout Van Aert ja 48 sekundit MK-sarja kokkuvõttes esikoha säilitanud Toon Aerts. Hooaja 13. võidu teeninud Van der Poel läks üksinda oma teed, kui sõidetud oli vähem kui viis minutit. Nüüd alustab van der Poel treeninglaagrit, et olla heas vormis ka hooaja teisel poolel ja maailmameistrivõistlustel.
Järgmine MK-etapp toimub 23. detsembril Namuris.

Allikas: spordipartner.ee