Eestlane võitis mini-Roubaix’l esikoha

Prantsusmaal sõideti nädalavahetusel võidu jalgratturite suursündmuse Paris-Roubaix’ miniversioonil, kus jõudsid pjedestaalile ka kaks eestlast.

Mini versiooniga võidusõidul läbitakse põhivõistlusega identsed viimased 35 kilomeetrit, kuhu sisse jäävad kuus munakivisektorit ligikaudu 9,5 kilomeetrise kogudistantsiga.

Kuni 15-aastaseid poisse ja tüdrukuid asus võistlustulle üle 200, kelle seas võitis esikoha Frank Aron Ragilo. Eestlane ründas peagrupist umbes 12 kilomeetrit enne finišit ning temaga liitus veel belglane Dario Van de Hevden, kes möödunud aastal sai samal sõidul kirja seitsmenda koha. Velodroomil paiknenud finišisse jõudis liiderduo koos ja oma paremuse pani lõpuks kindlalt maksma Ragilo.

Kolmanda koha teenis grupifiniši võitnud austraallane Oscar Chamberlain. Tüdrukute kiireim, Hollandi meister Nienke Veenhoven lõpetas võistluse poistega ühises tabelis kõrgel 12. kohal. Teise koha sai inglanna Zoe Backstedt, kelle isa Magnus on võitnud meeste põhivõistluse 2004. aastal, ja eestlanna Elisabeth Ebras pälvis kolmanda koha.

“Mini-Roubaix on väga suur sündmus Prantsusmaal, sest see sisaldab kõiki neid munakivisektoreid, mida me saame kevadklassikut jälgides televiisorist vaadata,” rääkis Oleg Ragilo ERR-ile. “Me lootsime, et meil läheb siin hästi, aga et nii hästi. Võitmine tuli pigem väga meeldiva üllatusena.”

Frank Aron Ragilo pälvis auhinnaks sarnase munakivist trofee nagu põhivõistlusel võidutsenud maailmameister Peter Sagan aprillis.

Uudise allikas: sport.err.ee

Fotol: Frank Aron Ragilo (keskel) Autor/allikas: facebook.com/philippe.seys.18