Eestlane pälvis rahvusvahelisel juunioride velotuuril soolovõidu

Otepää lähistel Sihval sai alguse esimene Hearum Tartu rahvusvaheline juunioride velotuur (2. kat), kus avapäeval sõideti 2,3 kilomeetri pikkune proloog ja reedel 99-kilomeetrine grupisõit.

Proloogil näitas kiireimat aega Leedu koondise võistleja Rokas Geižinis, kel kulus distantsi läbimiseks kolm minutit ja neli sekundit. Sama ajaga jäi teiseks Viljandi Rattaklubi sõitja Erki Laanemäe ja ühe sekundilise kaotusega sai kolmanda koha Laanemäe klubikaaslane Toomas Vool. Võitja keskmine kiirus oli 45 km/h.

Reedel sõideti Sihva lähiümbruse teedel grupisõit. Samal ringil selgitatakse juuni lõpus välja ka maanteeratturite meistritiitlid grupisõidus. Soolovõidu teenis Kalevi Jalgrattakooli rattur Gleb Karpenko, kes tõusis sellega võistluste üldliidriks. Seitse sekundit hiljem lõpetas CFC klubi esindaja Artjom Mirzojev ja 23 sekundit hiljem finišeerinud peagrupist sprintis end kolmandale kohale proloogi võitja Rokas.