Eestlane pälvis rahvusvahelisel juunioride velotuuril soolovõidu

514305h301bt27

Otepää lähistel Sihval sai alguse esimene Hearum Tartu rahvusvaheline juunioride velotuur (2. kat), kus avapäeval sõideti 2,3 kilomeetri pikkune proloog ja reedel 99-kilomeetrine grupisõit.

Proloogil näitas kiireimat aega Leedu koondise võistleja Rokas Geižinis, kel kulus distantsi läbimiseks kolm minutit ja neli sekundit. Sama ajaga jäi teiseks Viljandi Rattaklubi sõitja Erki Laanemäe ja ühe sekundilise kaotusega sai kolmanda koha Laanemäe klubikaaslane Toomas Vool. Võitja keskmine kiirus oli 45 km/h.

Reedel sõideti Sihva lähiümbruse teedel grupisõit. Samal ringil selgitatakse juuni lõpus välja ka maanteeratturite meistritiitlid grupisõidus. Soolovõidu teenis Kalevi Jalgrattakooli rattur Gleb Karpenko, kes tõusis sellega võistluste üldliidriks. Seitse sekundit hiljem lõpetas CFC klubi esindaja Artjom Mirzojev ja 23 sekundit hiljem finišeerinud peagrupist sprintis end kolmandale kohale proloogi võitja Rokas.

Velotuur lõpeb pühapäeval.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X