Eestit esindab cyclo-crossi EM-il noorte koondis

Hollandis Drenthes 6.-7. novembrini toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel cyclo-crossis osaleb seitsmeliikmeline Eesti koondis.

Drenthe regioonis asuvale prügimäele, millel nimeks Col du Vam ehk Vamberg, ehitatud 2,6-kilomeetrisel rajal selgitatakse cyclo-crossi Euroopa meistrid eliitklassides, kuni 23-aastaste ja juuniorite seas.

Laupäeval, 6. novembril asuvad võistlustulle naisjuuniorid (sõidu pikkus ligi 40 minutit), kuni 23-aastased mehed (50 min) ja eliitnaised. Eesti koondist esindavad naisjuunioride sõidus Laura Lizette Sander, Elisabeth Erbas ja Annabrit Prants.

„Mul ei ole ühtki ootust. Annan lihtsalt oma parima,“ tõdeb valitsev naisjuunioride cyclo-crossi Eesti  meister Sander enne EM-i starti. „Lõpetan selle võistlusega oma hooaja ära, kuigi alguses oli plaanis pikemalt karussellil olla. Väsimus on sees ja on targem puhata ning siis hakata valmistuma jaanuaris toimuvaks MM-iks.“

Pühapäeval, 7. novembril jagatakse Euroopa meistri tiitlid meesjuunioride (40 min), kuni 23-aastaste naiste (45 min) ja eliitklassi meeste (60 min) vahel. Eesti koondise eest asuvad võistlema meesjuuniorid Oskar Küüt, Virgo Mitt, Markus Mäeuibo ja Lauri Tamm.

Võistluste info ja tulemused siin

Laura Lizette Sander
Laura Lizette Sander
Annabrit Prants
Annabrit Prants
Elizabeth Ebras
Elizabeth Ebras
Oskar Küüt
Oskar Küüt
Virgo Mitt
Virgo Mitt
Markus Mäeuibo
Markus Mäeuibo
Lauri Tamm
Lauri Tamm

Eesti Jalgratturite Liit tänab cyclo-crossi koondise sponsoreid Graanul Invest AS, Rand & Tuulberg Gruppi, Standard AS ja Jetoil AS toetuse eest. 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X