Eestis korraldatakse esmakordselt klubideülene MTB ühislaager noortele ratturitele

Noorte laager Põltsamaal_tume
Sellel suvel, 4.-8. juulini oodatakse kõiki kuni 14-aastaseid rattureid ja treenereid Põltsamaale ühislaagrisse, kus õpetussõnu jagavad oma ala endised ja praegused tipud.
Ühislaagri eesmärk on leida talente erinevatest jalgrattaspordiklubidest üle Eesti, aidata klubisid ühislaagrite korraldamisel ja suunata neid sarnastele õppekavadele. Pikemaajalisem projekt on planeeritud kestvusega 3+2 aastat. Õppe- ja treeningkogunemised toimuvad 2-3 korda aastas ning laagritesse kutsutakse sportlasi, kes treenivad erinevates vanusegruppides.
Lisaks on õppe- ja treeningkogunemise eesmärk noorratturite koolitamine, parandamaks nende rattasõidu oskusi. Selleks tulevad appi meie tublimaid oma ala spetsialistid (Martin Loo, Sigvard Kukk, Caspara Austa jt). Lisaks sportlastele kaasatakse noortreenereid, tõstmaks nende taset noorsportlaste ettevalmistamisel.
Põltsamaa ühislaagri lühike tutvustus:
Põltsamaa on oma looduslike võimalustega laagri läbiviimiseks ideaalne koht keset Eestit. Põltsamaa on kui väike Veneetsia oma sildade ja lossiga ning noortelaagriks väga ilus ja turvaline piirkond. Siin on MTB treeninguteks olemas Kuningamägi ja selle lähiümbrus. Lähedal on veel Kamari järv ilusa rannaalaga. Põltsamaa kool võimaldab oma spordihoone, jõusaali ja õues asuvate palliplatsidega lastel tegeleda üldiste kehaliste tegevustega.
Noortele suunatud tegevuste lühitutvustus:
Põltsamaal toimuvas suvelaagris keskendutakse maastikusõidu elementide ja tehnika arendamisele. Lisaks on noorsportlastele planeeritud kaks akadeemilist tundi toitumisele ja pühendumisele treeningutele. Esimene tund keskendub toitumisele kodus ja treeningutel, teine tund püüab avada noortele teemat, kuidas tänapäeva keerukas nutimaailmas pühenduda treeningutele, saavutamaks paremaid sportlikke tulemusi.
Treeneritele suunatud tegevuse lühitutvustus:
Õppe ja-treeningkogunemistel on planeerintud 2022. aastal koolitused III-IV taseme treeneritele kas uue taseme taotlemiseks või vana säilitamiseks. Vastavad õppekavad kooskõlastatakse EJL-iga. Teoorialoenguid veavad õppejõud Eesti ülikoolidest ja näidistreeninguid viivad läbi meie endised rattaprofid. Praktine töö toimub noortelaagris osalevate treeningruppidega treeningtundides. Kõik osalejad saavad vastava õppekava ja erialatunnid arvestakse treeneri taseme taotlusel.
Täpsem info: leiab EJL-i koduleheküljelt: https://www.ejl.ee/noortelaager.
Registreerimine avatakse: mais 2022 EJL-i kodulehel, klubisid teavitame meilitsi.
Kohtumiseni Põltsamaal!

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X