Eestimaa velotuuri kahekordne võitja on Poola rattur Stepniak

509859he47et28

Tartu GP tänavasõidu võitis Taani rattur Andreas Nielsen. Tour of Estonia üldvõidu võttis Poola rattur Grzegorz Stepniak, kes tõusis selle saavutusega esimeseks kahekordseks Eestimaa velotuuri võitjaks.

Eesti rahvuskoondis pälvis võistkondliku esikoha ning saarlane Karl Patrick Lauk mägedekuninga tiitli.

Aktiivselt sõitnud Eesti koondisest keegi täna ja velotuuri üldarvestuses kolme parema hulka ei jõudnud. Tartu linnaringil toimunud võistlusel ründasid vaheldumisi nii Gert Jõeäär, Rein Taaramäe kui Alo Jakin. Liidrikohta kaitsnud Poola meeskond tõrjus rünnakuid.

Kuus ringi enne finišit, pääses Jakin koos Taani ja Hollandi ratturiga grupi eest minema. Kolm ringi hiljem liitus jooksikutega veel kümmekond ratturit, nende hulgas Taaramäe, Jõeäär ja liider Stepniak.

Äraminekukatsed viimasel ringil meie meestele edu ei toonud. Lõpuspurdi võitis taanlane Andreas Nielsen. Liider Stepniak ületas lõpujoone teisena ning temast sai Eestimaa velotuuri kahekordne üldvõitja.

Tour of Estonia jätkuüritusena toimub homme 37. Tartu Rattaralli.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X