Eesti võistlustel osalevad järjest vanemad ratturid

Marathon100 Eesti rattavõistluste tulemuste andmebaas näitab, et võistlustel osalevate ratturite keskmine vanus on kasvamas.  2017.a. oli ratturi keskmine vanus 37,9 aastat, 2018.a. 38,1 aastat.  Keskmise vanuse muutus võib tunduda väiksena, kuid suuremaid muutusi on näha vanusegruppide lõikes.

Jagades Eesti võistlustel osalevad ratturid viie aasta pikkustesse vanusevahemikesse on näha, et mullu kasvas kõige kiiremini vahemikus 45-49 ja 50-54 osalevate ratturite arv.

Kõige suuremaks vanusevahemikuks on 40-44 aastased ratturid.

Ratturite vanuseline jaotus erineb märkimisväärselt jooksjate omast.  Kõige enam osaleb Eesti jooksuvõistlustel harrastussportlasi vanusevahemikus 25-29 ja 30-34, 35 aasta künnise ületamisel hakkab ka osalemine jooksuvõistlustel tasapisi langema.

Rattavõistlustega on lood risti vastupidised – vanusevahemikus 23-29 on rattureid enam-vähem samapalju kui vahemikus 50-54, kus ratturite arv on samuti jõudsalt kasvamas.

Kas see on hea või halb? See, et keskea künnise ületamisel jätkuvalt aktiivselt sporti tehakse, on loomulikult hea.  See, et nooremates vanusevahemikes järjest vähem rattureid peale tuleb, ilmselt nii positiivne enam ei ole.

Ent lõpetades positiivselt – kasvamas on naisratturite osakaal.  Naiste osakaal Eesti rattavõistlustel ületas 2018.a. 20% piiri.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X