Eesti valitsev meister Tuisk avas Belgias hooaja 6. kohaga

Aidi Gerde Tuisk

Grupisõidu Eesti valitsev meister Aidi Gerde Tuisk (Keukens Redant Cycling Team) avas hooaja Belgia amatöörvõistlusel Ooikes (1.15), kus pälvis 6. koha.

81,6-kilomeetrisel võidusõidul oli stardis 135 naist. Esikoha pälvis neljaliikmelisest jooksikute grupist inglanna Elinor Barker (Uno X Pro Cycling), edestades šveitslannat Noemi Rüeggi (Team Jumbo Visma) ja belglannat Marieke Meerti (Cyclingteam Belco/Van Eyck). Tuisk finišeeris peagrupis, mis kaotas võitjale 48 sekundiga, teisel positsioonil, mis andis hooaja avavõistlusel kõrge kuuenda tulemuse.

„Rada oli ikka väga kitsas ja tehniline ning kogu aeg pidi võitlema oma koha eest,“ ütles Tuisk. „Alguses olin veidi kramplik, aga ring-ringi haaval (kokku oli 13 ringi) tuli julgus sisse ja tundsin end järjest mugavalt. Enesetunne oli hea, kuigi korra oli esimesel poolel selline moment, kus oli väga raske ja kartsin, et nüüd ongi kõik. Õnneks kannatasin ära ja rohkem selliseid hetki ei tekkinud. Finiš ei tulnud päris ideaalselt välja, kuna jäin veidi karpi, kuid arvan, et hea algus hooajale.“

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X