Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeval kogunevad jalgratturid traditsioonilisse spordimekasse Pirita velodroomile

DSC00940

Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeval, 20. augustil kogunevad nii noored kui vanad, eestlased kui välismaalased, asjaarmastajaid kui profiratturid Pirita velodroomi lähiümbrusesse, et üheskoos tähistada pidupäeva ja tunda rõõmu rattaspordi ilust, võlust ja valust. Juba 18. korda võisteldakse varalahkunud Lauri Ausi mälestuseks ja ühtlasi algab Balti keti velotuur.  

Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal on aastaid korraldatuid erinevaid jalgrattaspordiüritusi. See kuuekilomeetrine ja 21 kurviga ring pakub nii osalejatele kui pealtvaatajatele vaatemängulisust. Taasiseseisvumispäev pakub kogu perele võimalust osa saada erinevatest rattaspordivõistlustest.

Pirita Spordikeskuse lähedalt antakse esmalt kell 10 start Balti Keti velotuurile. Tegu on rahvusvahelise Jalgratturite Liidu kategooriaga võistlusega, kuhu on oodatud mitmed Eesti ja välismaa tipptegijad. Profiratturid sõidavad kolm päeva kestva mitmepäevasõidu avaetapil 175 kilomeetrit Harjumaa teedel ning viimased 18 kilomeetrit kulgevad Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal. Etapil on kolm vahefinišit – Raasikul, Ülgasel ja Pirital ning võitja peaks selguma eeldatavalt kell 13.45 – 14.15. Velotuuri korraldatakse 23. augustil 1989. aastal kolme Balti riigi vabadustahte demonstreerimiseks ja nõukogude võimu mõjutamiseks loodud Balti Keti mälestuseks.

Kell 11.30 antakse Pirita Spordikeskuse lähedalt start TTP Noortetuuri neljandale etapile, kui 24-kilomeetrisel distantsil peavad tulise heitluse maha kuni 14-aastased poisid ja tüdrukud. Kaks minutit hiljem antakse stardivile kuni 12-aastastele ratturitele, kes sõidavad kokku 12 kilomeetrit. TTP Noortetuuri eesmärgiks on populariseerida ja arendada jalgrattasporti ning tõsta noorte jalgratturite spordimeisterlikkust. Võidusõiduga mälestatakse ka noorte spordi pühendunud toetajat Tiit Aavat.

Kui profi- ja noorratturid on võistlemise lõpetanud, oodatakse starti kõiki teisi, sest Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal peetakse 18. aastat järjest traagiliselt hukkunud Lauri Ausi mälestusvõistlust. Suuresti on ürituse eesmärgiks suurendada autojuhtide tähelepanu sellele, et rattur kuulub igapäevasesse liiklusesse, sest mäletatavasti hukkus andekas profirattur just autoga kokkupõrke tagajärjel.

Erinevaid ja jõukohaseid distantse jätkub kogu perele. Kell 14.30 oodatakse 90-kilomeetrise (18 x 6 km) põhisõidu starti kõiki saavutussportlaseid, kell 17.30 antakse start aga 54-kilomeetrisele (9 x 6 km) rahvasõidule. Veel on kavas kuuekilomeetrine peresõit ja 0,2-kilomeetrine tillusõit.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X