Eesti sai esimese naissoost maastikurattaprofi

maaris

Jalgrattur Maaris Meier sõlmis lepingu profivõistkonna Miranda Factory Teamiga ja temast saab Eesti esimene naissoost maastikuratta proff.

“Läks aastaid, aga näe, tuli ka minu aeg profileiba süüa, olles väikse turuga riigist, ei ole see kerge isegi meessõitjatele, et lepingut sõlmida,” lausus 37-aastane Meier oma blogi vahendusel.

“Ennekõike tahan ma tänada oma kõiki toetajaid ja pöidlahoidjaid, kes kõik need aastad on minuga olnud ja minule kaasa elanud – nii tõusudel kui mõõnadel.”

Meier lisas, et sel aastal tema ampluaa laieneb. “Kalendris on WES ja E-EWS sarjad, mis tiirutavad mööda Euroopat,” kirjutas Meier.

“Loomulikult sõidan edasi ka xc rattal, kus mootoriks ainult mina, hooaeg saabki korraliku avapaugu Hispaania Mediterrenean Epicul, kus stardis märkimisväärselt palju eliitnaisi.”

Meier on pika karjääriga Eesti maastikurattur, kes võistles juba 2004. aasta olümpiamängudel Ateenas. Pikalt on ta elanud ja sõitnud Portugalis.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X