Eesti ratturid loodavad teaduse abil oma sooritusvõimet parandada

551380h9a83t28

Tallinna Ülikool tutvustas täna jalgratturitele oma sooritusvõimeuuringu testi, mis võimaldab sportlastel tõhusamalt oma treeningprotsesse juhtida ja treeninguid paremini planeerida.

Tallinna Ülikooli sooritusvõimeuuringu testi tutvustas täna jalgratturitele doktorant Karmen Reinpõld. Test kestab ajaliselt neli tundi ja seda korratakse viis korda aastas, et saada ratturite treeningtööst terviklikumat pilti ja ühtlasi selgeks teha, kuidas seda tõhusamaks muuta. Testi lisatakse markereid, mis võimaldavad jälgida üldist lihasseisu ja stressitaset.

“Sportlane on ikkagi tervik ja ühelt poolt vaatame spordi poole pealt, aga sama tähtis on ka vaimne pool ja erinevad aspektid üleüldises spordivõimekuses, mida võib-olla tavaliselt pole laboris mõõdetud,” rääkis maastikurattakoondise peatreener, TLÜ doktorant Karmen Reinpõld. “Me proovime seda kaasata.”

Sportlastele tõuseb otsene kasu uuringust just siis, kui midagi hakkab allamäge minema – testide põhjal on kerge välja selgitada iga individuaalse ratturi sooritusvõime languse põhjused ning teha vastavaid korrektiive.

“Tagasiside teaduse poole pealt on alati väga teretulnud,” rääkis U-23 jalgrattakoondise peatreener Rene Mandri. “Ainult niimoodi saabki ju samme edasi astuda, sest enda põlve otsas neid asju välja ei mõtle. Siis jääb ikkagi vanakooli visuaalse hindamise peale. Mida rohkem tagasisidet, seda rohkem saab häid otsuseid vastu võtta.”

Uuringus hakkavad osalema nii maantee- kui maastikuratturid ning testimistega alustatakse juba novembrikuus.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X