Eesti rattaspordi ajalugu teinud Madis Mihkels Pariis – Roubaix’ 10. kohast: Tundsin ennast hästi, kuid oli ka kriitilisi hetki

Madis Mihkels

Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) tegi mainekal Pariis – Roubaix’ ühepäevasõidul (UCI 1.UWT; 259,7 km) Eesti rattaspordi ajalugu, pälvides 10. koha.

Pariis – Roubaix’ võitis teist aastat järjest valitsev maailmameister Mathieu van der Poel (Alpecin – Deceuninck; 5:25.58). Viimati võitis maineka ühepäevasõidu kaks aastat järjest belglane Tom Boonen, kes oli parim aastatel 2008. ja 2009. Seejuures võitis hollandlane alles eelmisel nädalal Tour of Flandersi. Viimati pälvis samal aastal nii Roubaix’l kui Flandersil esikoha 2013. aastal Fabian Cancellara.

Van der Poeli järel sai teise koha belglane Jasper Philipsen (Alpecin – Deceuninck; +3.00) ja kolmanda koha taanlane Mads Pedersen (Lidl – Trek; +3.00). Mihkels jõudis Roubaix’ velodroomile grupis, mis finišeeris kaheksandale kohale, kaotades Van der Poelile nelja minuti ja 47 sekundiga. Mihkelsi pälvitud kümnes koht on seejuures parim, mille Eesti rattur on sellel ühepäevasõidul teeninud. Siiani oli parim Jaan Kirsipuu 1997. aastal saavutatud 14. koht.

„Olen tõesti väga rahul. Tundsin ennast hästi, kuid oli ka kriitilisi hetki. Arenbergi sektori lõpus läks rehv katki ja pidin väga palju end kulutama, et ette järele saada. Tänu sellele olin järgnevatel sektoritel võlas ja jäin paar korda maha, kuid sain siiski järgi,“ rääkis Mihkels võistluse järel. „35 km enne lõppu läks jälle rehv ja taaskord pidin kulutama end,et järele saada. Viimasel 10 km olin täiesti krampides ja viimasel sektoril jäin jälle maha, kuid hoidsin sujuvalt võimsust peal ning sain paar kilomeetrit hiljem taas järgi. Peale kõike seda on TOP10 Roubaix’l minu jaoks tõesti super tulemus!“

Päev varem toimunud naiste Pariis – Roubaix Femmes avec Zwifti (UCI 1.WWT; 148,5 km) võitis valitsev maailmameister Lotte Kopecky (Team SD Worx – Protime; 3:47.13). Väikeses grupifinišis sai teise koha itaallanna Elisa Balsamo (Lidl – Trek) ja kolmanda koha inglanna Pfeiffer Georgi (Team dsm-firmenich PostNL). Võistluse algfaasis kukkunud ja seejärel palju energiat grupi püüdmiseks kulutanud Aidi Gerde Tuisk (Team Coop – Repsol) jõudis finišisse võitjast hiljem 20 minutit ja 15 sekundit. Kuna ajalimiit oli 8% võitja ajast, siis eestlanna kohta kirja ei saanud.

Kuni 23-aastaste meesratturite Pariis – Roubaix’l (UCI 1.2U; 163,6 km) võidutses sakslane Tim Torn Teutenberg (Lidl – Trek Future Racing; 3:48.29). Finišijoonel jättis ta enda selja taha inglase Robert Donaldsoni (Trinity Racing) ja belglase Robin Orinsi (Lotto Dstny Development Team). Romet Pajur (Team Lotto Kern – Haus PSD Bank; +3.56) sai 25. ja Frank Aron Ragilo (Development Team dsm-firmenich PostNL; +5.25) 41. koha.

Meesjuunioride Pariis – Roubaix’l (UCI 1.Ncup; 111 km) läks kaksikvõit Sloveeniasse, kui parimad olid Jakob Omrzel (2:38.14) ja Erazem Valjavec (+0.00). Kolmanda koha sai belglane Axel van den Broek (ACROG-Tormans). Oliver Mätik (Cannibal – Victorious U19 Development Team; +3.16) teenis 20. koha. Ron Rooni (Decathlon AG2R La Mondiale U19 Team) tulemust kirja ei saanud.