EESTI RATTAELIIT ELAB JA TREENIB GIRONAS

139586443

Mitmed eesti jalgratturid elavad ja treenivad Hispaanias Kataloonias imearmsas linnas Girona. Linn on palavalt armastatud nii meie parimate kui ka maailma tippratturite poolt. Maailma nimedest elavad Gironas nt eraldistardi maailmameister austraallane Rohan Dennis (Bahrain-Merida), hollandlane Robert Gesink (Lotto NL-Jumbo), Tanel Kangerti tiimikaaslane Michael Woods (EF Education First Pro Cycling), lätlane Toms Skujiņš (Trek-Segafredo), britt Daniel Martin (UAE Abu Dhabi) jt.

Praegusel ajal on Girona teiseks kodulinnaks ka meie parimatele jalgratturitele. Gironas on juba aastaid elanud näiteks Tanel Kangert (EF Education First Pro Cycling), kelle perekond kolis sellest aastast samuti sinna. Varem jagas Kangert aastaid elupinda valitseva Eesti Meistriga maanteerattasõidus, Alo Jakiniga.

Mihkel Räim (IsraelCyclingAcademy ) ja Martin Laas (Team Illuminate, uuest aastast Bora-Hansgrohe) on juba aastaid elukaaslased. Samuti elab Gironas meie üks parimaid maastikurattureid Peeter Pruus (Torpado-Südtirol-International MTB Pro Team).

Kõik mainitud ratturid toovad põhjusena välja Girona suurepärase kliima, suurepärased rattateed ja nende mitmekülgsuse (on nii mägesid kui tasast pinda), hea ühenduse teiste Euroopa riikidega ning soodsa hinnaklassi ja head elutingimused.

„Kuigi kahjuks lõpetati sellest aastast otselennud Girona ja Tallinna vahel, siis sellest hoolimata on Gironast lihtne teistesse Euroopa riikidesse reisida ning boonus selle linna puhul on alati see, et saab oma rahvuskaaslaste ja sõpradega igapäevaselt treenida ja seda kõike suurepärastes tingimustes,“ kommenteeris Räim valitud elukoha eeliseid.

Galerii SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X