Eesti profitiim sai Horvaatias valusa tagasilöögi

balticchain

Eesti jalgratta profimeeskond Tartu 2024 / BalticChainCycling.com, mis eelmisel nädalal alustas võistlushooaega Horvaatias, on edasise suhtes teadmatuses.

Homme ehk 12. märtsil pidanuks meeskond joonel olema Istarsko Proljec mitmepäevasõidul, aga korraldajad teatasid 24ndal tunnil, et võistlus jääb ära. Koroonaviiruse kartuses. Meeskonna juhtidele on see korralik peavalu. Valmistumine, rahaline panustamine, sportlike eesmärkide püüdmine – kõik jookseb liiva.

„Reisid on pika aja peale ette planeeritud, lennukipiletid ostetud, majutused broneeritud ja osaliselt tasutud, mida täies mahus tagasi ei saa. Sellised tagasilöögid murendavad koheselt meeskonna eelarvesse augu. Raha kulub, aga võistelda ei saa, ja hiljem asendusvõistluste leidmine läheb tihtipeale palju kallimaks. Sõitjatel on ka moraalselt keeruline toime tulla kui meeletu töö millegi nimel ära tehtud, aga realiseerida ei saa,“ kõneles klubi mänedžer Rene Mandri murelikul toonil.

„Samas saan aru ja olen ka ratturitele öelnud, see pole maailma lõpp. Asjad võivad kordades hullemaks minna kui teadmine, et võib-olla paar kuud ei saa võistelda. Näha on, et koroonaviiruse paanika tuules saab kõva löögi ka majandus ning tavaliselt on tippsport üks esimesi valdkondi, millele majanduse tagasilöögid tugevalt mõju avaldavad,“ lisas Mandri.

Juba on teada, et ära jääb ka järgmine Eesti profitiimi võistluskalendrisse kuulunud jõuproov. Prantslased on tühistanud 23. märtsil startima pidanud Tour de Normandie mitmepäevasõidu. Nii teevad Tartu 2024 / BalticChainCycling.com ratturid Horvaatias mõne päeva trenni ning tulevad seejärel koju. Loodetavasti koduteekonnal kusagil koroonavangistusse ei jääda.

Baltic Chain Cycling

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X