Eesti profimeeskonna rattur kerkis Prantsusmaal raske etapi järel 11. kohale

Prantsusmaal jätkuval 26th Kreiz Breizh Elites (UCI 2.2) velotuuril sõideti kolmas etapp (Ploerdut – Carhaix; 180,5 km). Soolovõidu teenis britt Samuel Watson. Ampler Development Teami parimana sai peagrupis lõpetanud soomlane Antti-Jussi Juntunen 17. koha, tõustes kokkuvõttes 11. positsioonile.

Karjääri kaalukaima võidu teeninud Watsoni võiduajaks oli raskel etapil neli tundi ja 13 minutit. Ta edestas hollandlast Nick van der Lijke’i (Riwal Cycling Team) 23 ja prantslast Julian Linod (Bike Aid) 36 sekundiga. Peagrupp kaotas võitjale 52 sekundiga ning seal jagati kohad 4-40. Ainsa Eesti profimeeskonna Ampler Development Teami ratturina lõpetas 17. kohal Juntunen.

Equipe continentale Groupama-FDJ ridades võistlev Rait Ärm sai 42. koha, kaotades võitjale ühe minuti ja 47 sekundiga. Teistest Ampler Development Teami ratturitest said leedulane Aivaras Mikutis 79. (+19.52), soomlane Ukko Iisakki Peltonen 101. (+20.22) ja Joonas Kurits 102. (+20.22) koha. Henri Treimuth ja Artjom Mirzojev olid sunnitud võistluse pooleli jätma.

Kokkuvõttes tõusis viimase etapi eel liidriks Watson, edestades van der Lijke’i kuue ja sakslast Michel Hessmanni (Jumbo-Visma Development Team) 16 sekundiga. Juntunen kerkis 11. kohale, kaotades esimesele 41 sekundiga. Ärm jätkab 40. (+1.39), Mikutis 77. (+19.41), Peltonen 79. (+20.11) ja Kurits 100. kohal (+21.40).

Esmaspäeval ootab rattureid ees 172,6 kilomeetrit trassil Guingamp – Rostrenen.