Eesti parimad maastikuratturid alustasid tuuri Hispaanias teise kohaga

Eesti maastikukrossi meister Janika Lõiv ja Eesti maastikumaratoni meister Greete Steinburg alustasid Hispaanias mitmepäevasõitu Costa Blanca Bike Race (UCI S2). Paaridele mõeldud võistluse avaetapil saavutas Eesti duo 2. koha.

45-kilomeetrisel ja 1600 tõusumeetriga esimesel etapil kaotasid Lõiv – Steinburg võitjatele Githa Michielsile ja Bec McConnelile (2:53.11) kuue minuti ja 33 sekundiga. Kolmanda koha pälvinud Elena Lloret Llinares ja Alice Pirard kaotasid eestlannadele omakorda kuue minuti ja 49 sekundiga.

„Enne starti sai eesmärgiks võetud, et sõidame kindla peale ning üleliigseid riske ei võta,“ rääkis Lõiv sõidujärgselt. „Rada oli väga tehniline, aga huvitav. Tiimitöö sujus hästi terve sõidu vältel.“

Reedel sõidetakse mitmepäevasõidul 15 kilomeetri pikkune etapp, mis lõpeb mäe otsas. Lühikese distantsi jooksul koguneb 600 tõusumeetrit. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.