Eesti pararatturid lõpetasid temposõidu MM-il teises kümnes

Anre Nõmme

Šotimaal Glasgows peetavatel pararatturite maailmameistrivõistlustel teenis Mari-Liis Juul oma klassis 11. ja Janno Lepik 14. koha. Võistlemas on veel Anre Nõmme, kes sai kirja 25. tulemuse.

C5 klassis krooniti maailmameistriks inglanna Sarah Storey (39.48), hõbedase autasu sai kaela austraallanna Alana Forster (+1.14) ja pronksise prantslanna Heidi Haugain (+1.21). Juul kaotas 28,2-kilomeetrisel võistlusmaal võitjale üheksa minuti ja seitsme sekundiga ning sai 11. koha.

H5 klassis läks kaksikvõit Hollandisse, kui 17-kilomeetrisel distantsil olid parimad Mitch Valize (24.20) ja Tim de Vries (+1.22). Kolmanda koha pälvis prantslane Loic Vergnaud (+1.25). Lepik jäi parimale alla viie minuti ja 51 sekundiga ning sai 14 koha.

C4 klassis olid parimad prantslased Kevin le Cunff (35.52) ja Gatien le Rousseau (+0.48). Pronksi teenis slovakk Jozef Metelka (+1.14). Maanteerattaga võistlema pidanud Nõmme kaotas 28,2 kilomeetriga uuele maailmameistrile kümne minuti ja 37 sekundiga, mis andis 25. koha.

Eesti pararatturid on MM-il võistlemas ka grupisõitudes, mis peetakse reedel ja laupäeval.