Eesti pararattur teenis MM-il kaks 10. kohta

juul

Sel nädalavahetusel Rio de Janeiros toimunud pararatta trekisõidu maailmameistrivõistlusel osalenud Eesti pararattur Mari-Liis Juul saavutas kõigil kolmel võistlusalal häid tulemusi. Muuhulgas püstitas esmakordselt trekisõidu suurvõistlusel osalenud Juul ka isikliku kiirusrekordi läbides 3 kilomeetri jälitussõidu ajaga 4:18:820.

Juuli sõnul on kõige suurem rõõm eesmärkide saavutamisest. “See on nii minu kui Eesti paraspordi esmakordne kogemus osaleda pararatta trekisõidu suurvõistlusel. Head meelt teeb see, et hoolimata vähesest kogemusest suutsin pingelises võistlusolukorras oma eesmärgid realiseerida. Kolme kilomeetri jälitussõidus läksin püüdma oma isiklikku parimat aega ja see õnnestuski saavutada. Lisaks paralümpiale pääsemiseks vajalikele reitingupunktidele tõin MM-ilt kaasa hindamatu kogemuse,” rääkis Juul.

22. märtsil toimunud 500 meetri paigalstardis õnnestus Juulil oma eesmärk täita ja sõita esimese kümne hulka. Sõidu võitis hollandlanna Caroline Groot naiste C5 klassi väga hea ajaga 36:575, mis ei jää kaugele maha maailmarekordist. Juuli aeg oli 44:223.

23. märtsil toimunud kolme kilomeetri jälitussõidule läks Juul püüdma isiklikku kiirusrekordit, mis ka õnnestus. Sõidetud aeg 4:18:820 on 15 sekundit kiirem Juuli senisest parimast ajast. Oma klassis jäi Juul kolme kilomeetri sõidus 10. kohale.

24. märtsi õhtul toimunud naiste C4-C5 klasside kümne kilomeetri pikkusel lõpufinišiga grupisõidus saavutas Juul 11.koha.

UCI pararatta trekisõidu maailmameistrivõistlused toimusid 22.-25. märtsini Rio de Janeiros. Juuli eesmärk oli MM-ilt koguda vajalikud reitingupunktid, et pääseda 2020. aasta Tokyo paralümpiamängudele.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X