Eesti pälvis BMX-krossi Põhjamaade meistrivõistlustel teise koha

BMX-ratturid

Lätis Valmieras peeti Maris Štrombergsi rajal BMX-krossi Põhjamaade meistrivõistlused. 47-liikmeline Eesti võistkond saavutas riikide arvestuses Läti järel teise koha.

Valmierasse tuli kokku 411 sportlast kuuest riigist. Parimad selgusid nii individuaalses kui riikide arvestuses. Prestiiži lisas võistlusele UCI C1 kategooria staatus ning kiireimaid autasustati 25 vanuse- ja osavusklassis. Tiitlivõistlustele iseloomulikult sõideti championship kategoorias (eliit, U23, juunior) superkrossi reeglite järgi ning starditi kaheksameetriselt laskumisnõlvalt. Nooremad sõitjad ja amatöörid laskusid viielt meetrilt, väikesed lapsed aga kolmelt meetrilt.

Riikide seas teenis ülekaaluka võidu Läti, kellele järgnesid Eesti ja Soome. Lätlased teenisid kokku 22 esikohta. Eestlaste 47-liikmeline võistkond on meie läbi aegade suurim, mis välisvõistlusel on osalenud.

Eliitklassi meeste hulgas võttis kolme sõidu kokkuvõttes esikoha Läti meister Kristens Krigers. Talle järgnesid Mikus Davids Strazdinš ja Karlis Pedraudzis. Rikojan Tugedam sai seitsmenda koha.

Juunioride klassis võitis 11 sportlase konkurentsis valitsev Euroopa meister Edgars Langmanis. Teise koha pälvis norralane Elias Meland ja kolmanda Oliver Sten Saar. Tõnis Mugra oli kuue, Rasmus Kiss üheksas ja Mikk Metsaots kümnes.

Tüdrukutest domineeris selles vanuseklassis maailmameister Veronika Monika Sturiška, kelle tempot püüdis järgida Mirjam Raun.

B16 noorte rühmas tuli Põhjamaade meistriks Miks Cirulis. Teise koha sai Rainers Pujinš ja kolmanda Markus Krauklis. Joonas Vaikmäe teenis viienda, Pärtel Valge 11. ja Uko Rasmus Luht 14. koha. B15 arvestuses võitis Roberts Černovs, kellele järgnesid Luukas Lajal ja Robertsi klubikaaslane Mareks Dubinskis.