Eesti noorte mägirattakoondis alustas EM-i kolmandas kümnes

Itaalias Pilas jätkuvatel noorte maastikuratturite Euroopa meistrivõistlustel sai Eesti U-15 koondis 22. ja U-17 võistkond 49. koha.

Päev varem sõitsid U-15 ratturid eraldistardiga sõidust Eestile välja kuuenda stardikoha, mis andis võimaluse startida esireast. Elisabeth Ebras, Lauri Tamm ja Frank Aron Ragilo jõudsid finišisse ajaga 42.44,5, mis andis neile 22. koha. Võit jäi viie minuti ja 40 sekundi kaugusele, mil esimesena kihutasid üle finišijoone Liechtensteini noored. Ligi pool minutit hiljem lõpetas teisel kohal Itaalia koondis ja minut hiljem lõpetanud Tšehhi koondis pälvis pronksmedali.

Vanemas vanuseklassis (U-17) võistelnud Mailis Salla, Egert Johanson ja Robert Johanson parandasid oma eelmisel päeval lunastatud kohta ühe positsiooni võrra ja finišisse jõudsid noored koguajaga 41.30. Euroopa meistriks krooniti 6.47 varem lõpetanud Tšehhi koondis. Teise koha sai Šveits (+0.36) ja pronksmedaliga lahkub Itaaliast Austria koondis (+0.47).

Reedel on EM-il kavas puhkepäev ja laupäeval sõidetakse olümpiakrossid.

Elisabeth Ebras vasakul. Foto: Euroopa Jalgratturite Liit