Eesti noorte maastikuratturite U17 koondis teenis EM-il 19. koha

Itaalias Il Cioccos jätkuvatel noorte maastikuratturite Euroopa meistrivõistlustel teenis Eesti rahvuskoondise U17 teatevõitskond 19. ja U15 teatevõistkond 77. koha.

Eesti rahvuskoondise U17 tiim koosseisus Riko Tammepuu, Mairit Kaarjärv ja Sebastian Suppi sai koguajaks 28 minutit ja neli sekundit, millega kaotati Euroopa meistriks kroonitud Tšehhi rahvuskoondisele kahe minuti ja 25 sekundiga. Hõbemedali sai Šveitsi tiim Specialized Junior Racing Team Switzerland (+0.18) ja pronksmedali Itaalia tiim Lombardia 3 (+0.38).

Mõned eestlased esindavad noorte maastikuratturite EM-il välistiime. U17 teatevõistlusel sai Hugo-Hendrik Orav Team BFC koosseisus 64. koha (+4.43), Loore Lemloch Ungari B rahvuskoondise tiimis 91. koha (+6.09) ja Herlen Kajo Team Sweden Kvänum Red17 koosseisus 113. tulemuse. Kokku oli stardis 137 võistkonda.

U15 ratturite teatevõistlusel pälvis esikoha itaallaste Lombardia B tiim ajaga 27.28. Teise koha teenis Austria 1 tiim (+0.00) ja kolmanda koha Poola rahvuskoondis (+0.12). Eesti koondis koosseisus Egert Tammeleht, Jorgen Järvsoo ja Marta Mõttus sai 77. koha, kaotades võitjale kuue minuti ja 29 sekundiga. Kalevi Jalgrattakooli tiim koosseisus Richard Hynninen, Linda Lensment ja Magnus Normak finišeeris 78. kohal (+6.36). Team Sweden Kvänum Red koosseisus võistelnud Niklas Lond sai 132. koha (+13.23). Kokku startis võistlusele 136 tiimi.

Reedel on noorte maastikuratturite EM-il kavas lühirajasõidud. Kvalifikatsioonidest pääsesid sellele võistlusele Marta Mõttus, Linda Lensment ja Magnus Normak.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.