Eesti noorte maastikuratturite koondis teenis Lätis neli võitu

Eesti noorte maastikuratturite koondis pidas nädalavahetusel Lõuna-Eestis ja Lätis kolmepäevase laagri ning pühapäeval osaleti Läti karikasarja võistlusel VeloExpress. Esikohad teenisid Marta Mõttus (NU14), Mairit Kaarjärv (NU16), Riko Tammepuu (MU16) ja Matthias Mõttus (MU18).

Kuni 14-aastaste tüdrukute vanuseklassis võidutses Marta Mõttus ajaga 40.42, edestades teist Eesti ratturit Linda Lensmenti ühe minuti ja 41 sekundiga. Kolmanda koha pälvis Samanta Celitane (+8.06).

Kuni 16-aastaste neidude seas oli parim Mairit Kaarjärv ajaga 40.43. Teise koha sai Ieva Kalnina (+0.15) ja kolmanda Amanda Reilija (+0.40). Loore Lemloch ületas finišijoone neljandal (+1.28) ja Mariann Koik viiendal (+1.51) kohal.

Sama vanade noormeeste seas võidutses Riko Tammepuu ajaga 47.25. Hõbedase autasu pälvis Kristers Celitans (+0.18) ja pronksise Sebastian Suppi (+1.25). Seejuures edestas Suppi vaid sentimeetritega kaasmaalast Hugo-Hendrik Oravat.  Herlen Kajo (+3.30) sai kuuenda ja Marten Konga (+7.35) 11. koha.

Kuni 18-aastaste aastaste noormeeste konkurentsis oli parim Matthias Mõttus ajaga 1:02.54. Ta jättis selja taha lätlased Rainers Zviedrise (+0.00) ja Artjoms Sergijevicsi (+1.13).

Kuni 14-aastaste poiste vanuseklassis teenis Egert Tammeleht teise koha, kaotades võidu pälvinud lätlasele Alvis Pivorsile (35.35) 19 sekundiga. Kolmanda koha sai Jurgis Freinats (+1.06). Jorgen Järvsoo (+1.18) lõpetas võistluse neljandal, Niklas Lond (+1.42) viiendal ja Kristo Õruste (+6.11) üheksandal kohal.

Koondise laagri avapäeval tutvuti Pärsimäel Eesti meistrivõistluste rajaga. „Noortele ring meeldis ja ühiselt jäädakse huviga eesolevaid meistrivõistluseid ootama,“ ütles maastikuratturitega kaasas käinud Tarmo Mõttus. „Pühapäevane võistlusrada oli sarnane meie Pirita rajale, kuid siin oli tehniliste elementidega kõvasti vaeva nähtud. Hüpped ja erinevad tehnilised laskumised koos korralike tõusumeetritega tegid raja piisavalt raskeks.“

„Kokkuvõttes õnnestus laager suurepäraselt,“ jätkas Mõttus. „Kehva ilma tõttu jäi küll ära kaatrisõit Tamula järvel, kuid siiski sai omavahel mängitud, suheldud ja omajagu tehnilisi sõiduoskusi arendatud.“

Eesti noored maastikuratturid osalevad 2.-6. augustini Itaalias Il Cioccos peetavatel Euroopa meistrivõistlustel.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Rand & Tuulberg, Jetoil, EHL Profiles, Schenker, Scania.