Eesti noorratturid BMX krossi Maailmameistrivõistlustel ja Euroopa Meistrivõistlustel finaalis

Eesti BMX koondisel oli sel aastal igati edukas hooaeg. Osaleti nii Euroopa Karikasarja etappidel, Maailmameistrivõistlustel ja Euroopa Meistrivõistlustel.

Euroopa Karikasarja etappe oli kokku kaheksa. Ruudi Lumiste (B9) võitis nendel 2. (Kampen) , 3. (Kampen) ja 7. (Zolder) koha. Sten Tristan Raid (B10) aga 1. (Blegny), 2. (Blegny), 3. (Verona), 4. (Kampen) ja 5.  (Verona) koha. Üle 13- aastastel on võimalik võistelda ka Euroopa Karikasarja üldarvestuses. Miina Ojasild (G13-14) saavutas üldarvestuses tubli 34. koha. Siim Lepik (M17-24) saavutas üldarvestuses tugeva 24. koha. Nii Miina Ojasild kui Siim Lepik tegid kaasa kokkuvõttes pooled etapid.

Maailmameistrivõistlustel Bakuus esindasid Eestit Ruudi Lumiste (B9) ja Sten Tristan Raid (B10). Ruudi Lumiste sõitis eelsõidud väga hästi, kuid kahjuks veerandfinaalis start ebaõnnestus ja edasi ei pääsenud. Sten Tristan Raid sai finaali ning poolfinaali võidu tõttu sai ta valida finaali stardipositsiooni endale teisena. Finaalis sai Sten Tristan 7. koha ning sellega teenis endale auga aastaks välja ka W (World Winner) numbrimärgi. Selle saavad vaid finaali jõudnud kaheksa võistlejat. Selle tulemusega on ta ka esimene eestlane, kes BMX krossis on endale seni W numbrimärgi saanud. Kuni järgmise aasta Zolderis toimuva Maailmameistrivõistlusteni kaunistab tema ratast numbrimärk 7.

Euroopa Meistrivõistlustel Sarriansis esindasid Eestit Jakob Maaten (B7), Ruudi Lumiste (B9), Sten Tristan Raid (B10) ja Joonas Vaikmäe (B11).  Joonas Vaikmäe jõudis 1/8 finaali, kuid sealt kahjuks edasi ei pääsenud. Ruudi Lumiste võitles endale välja koha poolfinaalis, kuid sealt edasi ei pääsenud. Jakob Maaten sõitis ennast eelsõitudest edasi finaali ning saavutas seal 8. koha. Sten Tristan Raid läks finaali favoriidina, kuna oli kõik eelnevad sõidud võitnud, kahjuks finaalis aga kukkus ning lõpetas kokkuvõttes 7. kohaga.

Selle aasta suurtel tiitlivõistlustel nagu  Maailmameistrivõistlused ja Euroopa Meistrivõistlused finaali jõuda on väga tugev tulemus. Jakob Maaten sõitis ennast finaali oma esimestel tiitlivõistlustel Euroopas, Sten Tristan Raid aga nii Maailmameistrivõistlustel kui ka Euroopa Meistrivõistlustel.