Eesti noorratturid alustasid velotuuri Poolas, Mätik avapäeval kolmas

Poolas alanud XXXII Ogolnopolski Wyscig Kolarski velotuuril on stardis 15 Eesti noorratturit. Esimesel päeval peeti individuaalsed temposõidud, kus Oliver Mätik pälvis M16 klassis kolmanda koha.

Kuni 16-aastaste noormeeste seas võidutses kümnekilomeetrises temposõidus poolakas Patryk Goszczurny ajaga 13.07. Kaasmaalane Marceli Pera kaotas talle seitsme ja Mätik 37 sekundiga. Teistest Eesti ratturitest sai Riko Tammepuu 4. (aeg 13.43), Richard Ründva 5. (13.43), Ron Rooni 8. (13.51), Matthias Mõttus 11. (13.58), Mik Madisson 23. (14.38), Andreas Vilbaste 47. (15.41), Mauro Erik Saar 54. (16.03) ja  Ruben Käärst 55. (+16.06) koha.

Kuni 16-aastaste tüdrukute hulgas pälvis esikoha poolatar Kinga Tyszkiewicz ajaga 15.21. Teise ja kolmanda koha teenisid Leedu ratturid Aukse Lekaviciute (aeg 15.44) ja Orinta Kiseliuaite (15.51). Liisi Lohk lõpetas 12. (17.10) kohal.

Kuni 14-aastased võistlesid viie kilomeetri pikkusel distantsil. Noormeeste seas oli parim Poola rattur Lukasz Rutkowski ajaga 7.50. Kaasmaalased Konrad Ostrowski ja Igor Juszczak kaotasid talle mõlemad üheksa sekundiga. Glen Gregor Kõiv sai 5. (aeg 8.12), Aleksander Saar Markus 7. (8.17), Karel Gustav Rei 9. (8.38) ja Slen Erik Soiver 24. (9.13) koha.

M/N12 klassis võidutses kolmekilomeetrisel võistlusmaal poolatar Natalia Pirog ajaga 5.06. Teise ja kolmanda koha said võitja kaasmaalased Leon Janikowski (aeg 5.14) ja Oliwier Bojnarowicz (5.19). Georg Salapuu oli 7. (5.39).

Laupäeval ja pühapäeval on velotuuril kavas grupisõidud. Eesti noorratturitega on kaasas Pärnu Kalevi Spordikooli treener Kaido Juurik ja ja Kuusalu rattaklubi treener Kaido Laas.