Eesti noormees pälvis maastikusõidu EM-il kõrge 13. koha

Itaalias Pilas lõppenud Euroopa meistrivõistlustel jagati viimasel päeval medalid olümpiakrossis. Parima eestlasena sai 13. koha U-15 klassis võistelnud Frank Aron Ragilo.

Esimesena kihutasid rajale U-15 vnauseklassi noormehed. Kõrges konkurentsis 13. koha pälvinud Ragilo kaotas võitjale Gustav Heby Pedersenile kolme minuti ja 57 sekundiga. Teise eestlasena startinud Lauri Tamm sai 31. koha (+5.50). Taanlastele kindlustas kaksikvõidu Mads Landbo, kes jõudis kaasmaalasest ligi minut hiljem finišisse. Kolmanda koha teenis Nicolas Milesi (+1.20). Kokku lõpetas võistluse 132 noormeest.

Sama vanade neiude hulgas tuli Elisabeth Ebras 33. kohale. Kuldmedali võitis neli minutit ja 36 sekundit kiiremini sõitnud Tšehhi rattur Simona Spešna, kes edestas ülipõnevas lõpplahenduses ühe sekundiga itallannat Sophie Auerit ja 31 sekundiga Noelle Rüetschi.

Kuni 17-aastaste neidude seas teenis 27. koha Mailis Salla ajaga 45.23. Võitjale, austerlanna Mona Mitterwallnerile kaotas eestlanna kuue minuti ja 54 sekundiga. Teine koht läks Tšehhi, kui ligi kaks minutit hiljem jõudis finišisse Aneta Novotina. Pronksmedali sai kaela itaallanna Letizia Marzani (+2.41).

Sama vanade poiste seas teenis võidu Tšehhi rattur Jan Zatloukal, kes jõudis finišisse ajaga 45.27. Pjedestaali madalamad astmed hõivasid šveitslased Luke Wiedmann (+0.19) ja Lars Sommer (+1.06). Robert Johanson sai 104., Egert Johanson 125. ja Maik Salla 143. koha.

Elisabeth Ebras EM-il (Foto: Massimo Fulgenzi)
Mailis Salla EM-il. Foto: Massimo Fulgenzi