Eesti noored panid ennast proovile BMX MM-il. Tasuks üks poodiumikoht

Eesti noored võistlesid BMX 23.-27. juulil toimusid BMX krossi maailmameistrivõistlused Zolderis Belgias. Osalejaid oli sel aastal eriti palju – challenge klassis võitsles 3495 ja championship klassis 236 ratturit. Samal ajal vallutas Euroopat kuumalaine, mis tähendas, et võistlused möödusid 40 kraadises palavuses. See oli võistlejatele juba omaette väljakutseks.

Eestit esindas kaheksa noorratturit. Noorimad neist Paula Palmiste (G8) ja Jakob Maaten (B8). Paula Palmiste vanuseklassis võistles 29 ratturit. Meie neiu alustas võistlust väga tublisti võites kõik eelsõidud, tulles seejärel poolfinaalis teiseks ning finaalis kolmandaks. Suurepärane tulemus Paulalt, esimene poodiumikoht maailmameistrivõistlustelt Eestile.

Jakobi vanuserühmas võistles üle 90 ratturi, seega peale eelsõite toimusid 1/8 finaalid. Meie noormehe kohad eelsõitudelt 2-7-1, mis tagasid edasipääsu 1/8 finaali. Seal sõitis Jakob kolmandale kohale ja 1/4 finaalist sel korral edasi ei pääsenud.

Järgmistes vanuserühmades, kus Eesti noored võistlesid, oli osalejaid juba 160 ümber, mis tähendas, et eelsõitudest edasipääsejad jätkasid võistlust 1/16 finaalidega.

B9 vanusegrupis võistlesid Konrad Kasemaa ja Rommi Maidla. Konradi saavutas eelsõidus kohad 5-4-6, aga sellega eelsõitudest kahjuks edasi ei pääsenud. Rommi kohad eelsõitudes olid 6-4-4 ning tema sai edasi 1/16 finaali. Sealt aga edasi jõuda ei õnnestunud.

B10 vanusegrupis näitas väga head sõitu Ruudi Lumiste, kes võitis kõik eelsõidud ning ka 1/16 finaali. 1/8 finaalis võitles Ruudi edasipääsu nimel kuni lõpuni, kuid kahjuks kukkus finišisirgel.

B11 vanusegrupis võistelnud Sten Tristan Raid, alustas väga tugevalt, võites kõik eelsõidud. 1/16 finaalis oli ta teine ning 1/8 finaali võitis. 1/4 finaalis lõpetas Sten teisena. Poolfinaalis aga start ebaõnnestus. Noormees suutis küll oma positsiooni rajal tublisti parandada, kuid viimases viraažis libises ratas alt ning ta kukkus. Seega kahjuks finaalis sel korral sõita ei õnnestunud.

B12 vanuserühmas võistles Oskar Lehto, kelle kohad eelsõitudes olid 3-2-3. 1/16 finaalis lõpetas Oskar seitsmendana ning selle tulemusega enam edasi ei saanud.

B13 vanuserühmas võistles Oliver-Sten Saar ning tema kohad eelsõitudes olid 3-4-1. 1/16 finaalis saavutas Oliver-Sten kolmanda koha ning 1/8 finaalist kahjuks enam edasi ei pääsenud.

Eks ootused ja lootused olid nii mõnelgi suuremad kui tegelikult realiseerida õnnestus. Üldjoontes läks aga kogu tiimil hästi ning Paula Palmiste poodiumikoht oli väga uhke tulemus.

Sten Tristan Raid: „Võistlused läksid hästi ja kõik oli hästi kuni poolfinaalini. Ma mõtlesin seal üle ja siis läks kõik halvasti. Püüdsin tagant end neljandale kohale sõita, aga kurvis kukkusin. Ma olin siis väga õnnetu, et välja ei tulnud ja finaali sõitma ei saanud. Aga sain poodiumile jõudnutega sõita eelnevates sõitudes ning seal ma neile kiiruse poolest alla ei jäänud. Eks tuleb edasi treenida ja uuel hooajal uuesti proovida. BMX lihtsalt on selline.”

Paula Palmiste: „Enne maailmameistrivõistluste algust olin rahulik. Peale esimest eelsõitu sain veel enesekindlust juurde ja uskusin, et võiksin ka finaali jõuda. Kui sai selgeks, et pääsen finaali, olin rõõmus. Oma kolmanda koha üle olen väga uhke.”

Järgmisel aastal toimuvad maailmameistrivõistlused mai lõpus Houstonis.

Tekst: Kadri Raid

Fotol: Rommi Maidla

Fotod: erakogu