Eesti noored maastikuratturid panid end Hispaanias proovile

Pühapäeval 20.03.2022 osalesid Eesti noorte MTB koondise liikmed Matthias Mõttus (HRK) ja Riko Tammepuu (CFC) Hispaanias XCO sarja Superprestigio Faster MTB esimesel etapil (UCI C1), kus pälvisid vastavalt 11. ja 18. koha.

Võistluse võitis Hugo Franco Gallego ajaga 53.39. Teise ja kolmanda koha said Javier Lopez Martin (+2.36) ja Pau Camps Rovira (+4.23). Mõttus kaotas võitjale üheksa minuti ja 33 sekundiga ning Tammepuu 17 minuti ja 12 sekundiga.

“Noormehed on mõlemad veel M-16 klassis ja võistlesid kadettide arvestuses. Eesmärk oli saada tugev pingutus ja kogemus järgmiseks aastaks, sest C1 kategooria võistlusel jagatakse UCI punkte alates juuniorite vanuseklassist,” rääkis Tarmo Mõttus. “Rada oli väga kivine ja tehniline. Sisuliselt võib naljatledes öelda, et tegemist oli kolm kilomeetrit pika rock garden’iga. Kuna uute rataste tarned viibivad, siis Matthiasel oli kasutada ka veel hardtail ratas, mis nendes tingimustes kõige õigem valik polnud.”

“Mõlemad poisid said korraliku pingutuse ja positiivne oli see, et tõusuderohkel rajal polnud mingit ärakukkumist,” jätkas Mõttus. “Pigem oli kivine ja libe rada, mis ei lubanud kiiremini sõita. Mõlemad noormehed käisid vähemalt korra maoli, aga õnneks piirdusid vigastused vaid marrastustega.”

Nii Matthias Mõttus kui Riko Tammepuu on saanud sel talvel korralikult treenida Hispaanias ning on tugevad kandidaadid esindamaks Eestit suvistel noorte Euroopa meistrivõistlustel Šveitsis.

Matthias Mõttus 2022
Matthias Mõttus (HRK) Hispaanias XCO sarja Superprestigio Faster MTB
Riko Tammepuu 2022
Riko Tammepuu (CFC) Hispaanias XCO sarja Superprestigio Faster MTB
Impression
X