Eesti noored maastikuratturid jõudsid Läti XCO karikasarja finaaletapil pjedestaalile

Loore Lemloch

Eesti noored maastikuratturid Loore Lemloch ja Eleanor Rang pälvisid Läti olümpiakrossi karikasarja viimasel etapil DTG AdažiVelo XCO oma vanuseklassides vastavalt esimese ja teise koha.

Kolmeringilisel võistlusel, kus kokku tuli sõita ligi 12 kilomeetrit, teenis Lemloch sarnaselt Siguldas toimunud etapile N16 klassis kindla võidu. Tema tulemuseks mõõdeti 40 minutit ja 59 sekundit. Teise koha pälvis Loreta Vaisuna (+7.17) ja kolmanda koha Laura Klismete (+8.52). Sarja üldarvestuses sai eestlanna aga Klismete ja Amanda Reilija Zarina järel kolmanda koha, kuna osales ühel etapil vähem.

Muidu N12 klassis võistlev Rang pidi Lätis mõõtu võtma vanemate tüdrukutega, kuna seal on noorim vanusegrupp N14. Südilt võistelnud eestlanna pälvis teise koha ajaga 54 minutit ja neli sekundit. Esikoha teenis kodupubliku rõõmuks Samanta Ceitane (47.37).