Eesti noored jalgratturid tegid Leedus puhta töö

Oliver Mätik, Evar Saul, Riko Tammepuu

Leedus Utenas peetud noorratturite velotuuril pälvis üldarvestuses esimese koha Oliver Mätik. Pjedestaalile mahtusid veel Evar Saul ja Riko Tammepuu. Etappidel olid võidukad Henri Arjus ja Ron Rooni.

88-kilomeetrisel avaetapil pälvis esimese koha Arjus ajaga 2:06.43. Talle järgnesid viiesekundilise vahega Tammepuu ja Mätik ning seejärel Joonas Puuraid (+0.38) ja Mik Madisson (+0.41). Kümne parema seas lõpetasid eestlastest veel Oskar Küüt (+2.30) ja Saul (+2.44).

Teisel, kümnekilomeetrisel temposõiduetapil oli parim Rooni ajaga 12.16. Mätik ja Arjus kaotasid kaasmaalasele ühe sekundiga. Küüt jäi Roonist maha kuue sekundiga ja pidi leppima neljanda kohaga. Esikümnesse mahtusid veel Saul (+0.28), Richard Ründva (+0.37) ja Tammepuu (+0.45).

Kolmandal, 84-kilomeetrisel etapil oli väikesest grupifinišist parim Rooni (1:56.58), jättes selja taha Sauli, Küüdi ja Tammepuu. Esimeses grupis lõpetasid veel Sebastian Suppi, Mätik ja Rünno Raadla, kes said vastavalt üheksanda, kümnenda ja 12. koha.

Viimasel, 104-kilomeetrisel etapil sõitsid teistelt eest viis ratturid, nende seas neli eestlast, kes võtsid nelikvõidu. Kiireim oli Rooni (2:22.35), tema järel lõpetasid Saul, Mätik ja Puuraid. Järgmine grupp jäi kolme minuti ja 12 sekundi kaugusele ja sealt sprintisid end kümne parema sekka veel Ründva, Küüt, Arjus ja Madisson, kes said vastavalt kuuenda, seitsmenda, kaheksanda ja kümnenda koha.

Üldarvestuses kuulus esikoht Mätikule koguajaga 6:38.28. Saul kaotas talle kolme minuti ja kolme sekundiga ning Tammepuu nelja minuti ja ühe sekundiga. Küüt (+5.46) sai viienda, Rooni (+5.50) kuuenda, Suppi (+10.49) 12., Puuraid (+13.28) 14., Arjus (+14.47) 15., Madisson (+16.53) 18., Ründva (+18.16) 20., Thristan Paju (+18.50) 21., Glen Gregory Kõiv (+20.38) 22. ja Karel Gustav Rei (+23.16) 27. koha.