Eesti naisratturid alustasid velotuuri Belgias

Reedest pühapäevani Hollandist alanud ja Belgias lõppeval velotuuril BeNe Ladies Tour (UCI 2.1) hoiavad Kelly Kalm ja grupisõidu Eesti meister Liisa Ehrberg kokkuvõttes kahe etap järel 84. ja 93. kohta.

Neljapäeva õhtul peetud 3,5 kilomeetri pikkuse proloogi võitis Wiggle High5 rattur Katie Archibald ajaga 4.42, mis teeb keskmiseks kiiruseks ligi 50 km/h. Teise koha pälvis mitmekordne grupisõidu ja cyclo-crossi maailmameister Marianne Vos (+0.11) ja kolmandaks tuli Taani koondise sõitja Pernille Mathiesen (+0.12). Kalm sai avapäeval kirja 104. koha kaotades võitjale 45 sekundit ja Ehrberg 123. koha (+0.53).

Reedel sõideti velotuuril 135-kilomeetrine grupisõit, mille võitis Vos ajaga 3:31.48. Hollandlanna oli kiireim kolmeliikmelises jooksikutegrupis, kus jagasid teise ja kolmanda koha Lotte Kopecky ja Eugenia Bujak. Kalm ja Ehrberg lõpetasid kolm sekundit hiljem finišeerinud peagrupis kohtadega 42 ja 48.

Kokkuvõttes tõusis liidriks Vos, kellele kaotab kuue sekundiga proloogil võidutsenud Archibald. Kopecky jätkab kolmandal kohal. Kalm hoiab 84. ja Ehrberg 93. kohta.

Laupäeval sõidetakse velotuuril kaks etappi: hommikul 98-kilomeetrine grupisõit ja õhtul 10-kilomeetrine temposõit. Mitmepäevasõit lõpeb pühapäeval.