Eesti naisjuuniorid pääsesid Poolas pjedestaalile

Eesti naiste maanteeratturite koondis osales Poolas rahvusvahelistel võistlustel nii tempo- kui grupisõidus. Edukad naisjuuniorid jõudsid mõlemal korral pjedestaalile.

11,5-kilomeetrisel temposõidul pälvisid Eesti naisjuuniorid Elina Tasane ja Kirke Reier sakslanna Selma Lantschi (16.06) järel vastavalt teise ja kolmanda koha. Kaotust võitjale kogunes Tasasel 54 sekundit ja Reieril üks minut. Neljanda koha teenis samuti eestlanna. Annabrit Prantsi jäi pjedestaalist lahutama viis sekundit.

Naiste eliitklassis sai Kristel Sandra Soonik 16. koha, kaotades võitjale Aurela Nerlole (14.51) ühe minuti ja 49 sekundiga. Liis Jääger (+2.30) sai 21. ja Silvia Türkson (+2.51) 22. koha.

100,5-kilomeetrisel grupisõidul, kus eliitnaised ja juuniorid koos sõitsid, kuulus kolmikvõit Poola ratturitele. Parim oli Karolina Kumiega (2:34.18), teise koha sai Kaja Rysz (+0.29) ja kolmanda Lucja Pietrzak (+1.59). Reier (+3.29) sai 13., Tasane (+3.30) 14., Türkson (+3.32) 19., Jääger (+3.33) 21. ja Soonik (+3.35) 28. koha. Naisjuunioride arvestuses olid Reier ja Tasane poolatari Julia Dabrowska (+3.29) ja sakslanna Lantschi (+3.29) järel vastavalt kolmas ja neljas.