Eesti meistriteks maastikurattakrossis krooniti Janika Lõiv ja Martin Loo

Maastikurattakrossi Eesti meistriks tuli üheksandat aastat järjest Martin Loo. Maailma edetabelis praegu 25. kohal paiknev Loo võitis Kiviõlis toimunud võistluse rohkem kui minutilise eduga. Naiste klassis krooniti võitjaks esmakordselt Janika Lõiv.

Kiviõlis peetud kuueringilisel võidusõidul oli Loo võiduajaks 1:17.14. Tema selja taga lõpetas teisel kohal juunis Eesti meistriks maastikumaratonis kroonitud Peeter Pruus (1:18.38) ja kolmanda koha pälvis veel juunioride klassis sõitev Markus Pajur (1:22.04).

Naiste seas oli kiireim ainsa Eesti naisena maailmakarikasarja väisav Lõiv, kes edestas lähimat jälitajat, U-23 vanuseklassis Eesti meistritiitli pälvinud Mari-Liis Mõttust enam kui viie minutiga. Kolmanda koha medali sai kaela Eesti valitsev meister maastikumaratonis, Greete Steinburg.

Allikas: sport.err.ee