Eesti meistriteks maastikumaratonis tulid Vaidem ja Uibokand

EG100170

Rõuge 23. Rattamaratonil selgitati tänavu välja Eesti meistrid. Meeste eliitklassis võidutses Josten Vaidem, naiste seas oli parim Janelle Uibokand.

Maastikumaratonis esmakordselt Eesti meistriks kroonitud Vaidemi võiduajaks oli 66-kilomeetrisel distantsil kaks tundi, 45 minutit ja 46 sekundit. Teise koha pälvis eelmisel nädalal olümpiakrossis Eesti meistriks kroonitud Martin Loo (+0.05) ja kolmanda Gert Jõeäär (+1.06). Esikuuikusse mahtusid veel Peeter Tarvis, Ivo Suur ja Taavi Kannimäe.

„Kaua püüdsin meistrisärki ja lõpuks tuli ära,“ tunnistas Vaidem peale finišit. „Sõidu otsustavad momendid olid viimase kümne kilomeetri sees, kus oli hästi juurikane jooksutõus. Mina, Gert ja Martin jäime seal kolmekesi ja lõpuks suusaradadel tehti sõit lõplikult ära. Ma ise ründasin, sain Martiniga väikese vahe sisse. Nii me lasime viiemeetriste vahedega kuni lõpuni välja.“

Naiste seas oli kiireim Uibokand ajaga 3:20.45. Hõbemedali sai kaela Mari-Liis Mõttus (+1.35) ja pronksi Merili Sirvel (+1.47). Esimese kuue hulka jõudsid veel Greete Steinburg, Maaris Meier ja Merilin Metsalu.

„Rada oli raske, aga ma arvan, et kõik läks hästi lõpuks,“ ütles Uibokand. „Mari-Liis tegi väga tubli sõidu alguse ja läks jõuliselt eest. Me sõitsime Greete ja Meriliga pikalt koos. Singlitel olid nad mul seejärel veel saba peal, aga ühe pikema tõusu peal jäid nad minust maha ja ma panin hooga edasi. Peale joogipunkti nägin Mari-Liisi ja siis püüdsingi tema ka kinni. Üritasin hoida seda tempot, mis oli ja mitte ise ära vajuda. Pingutasin kuni lõpujooneni välja, kuna ma ei teadnud, mis seal selja taga toimus.“

2021 EMV maastikukrossimaratonis (XCM) meeste ja naiste võitjate intervjuud.
2021 EMV maastikukrossimaratonis (XCM) meeste ja naiste võitja finiši videod.
2021 EMV maastikukrossimaratonis (XCM) video päevast

Teiste vanuseklasside võitjad:

MSen1: Ivo Suur, Taavi Kannimäe, Viljar Kannimäe
MSen2: Argo Rohtmets, Margus Malva, Andre Kull
MSen3: Meelis Rebane, Tarmo Neemela, Virgo Karu
MSen4: Alar Reiska, Aimar Pedari, Vladimir Beljajev
MSen5: Aimur Uuk, Ardu Ernits
MSport: Raiko Kaldoja, Evert Einroos, Kaspar Semm
NSen1: Merilin Metsalu, Sille Puhu, Mari Kruuser

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X