Eesti meistrite duo lõpetas Hispaania maastikutuuri teise kohaga

Hispaanias lõppenud mitmepäevasõidul Costa Blanca Race (UCI S2) pälvisid Eesti maastikukrossi meister Janika Lõiv ja Eesti maastikumaratoni meister Greete Steinburg viimasel etapil ja ka kokkuvõttes teise koha.

Benidormi teedel sõidetud 55-kilomeetri pikkuse ja 1600 tõusumeetriga viimase etapi võitsid Githa Michiels ja Bec McConnell ajaga 2:54.04. Eestlannad kaotasid neile viie minuti ja 25 sekundiga ning said teise koha ning kolmandana lõpetasid Rocio Garcia Martinez ja Lejla Tanovic (3:09.11). Sama järjestusega lõpetati ka mitmepäevasõidu kokkuvõttes.

“Täna oli kõige kiirem sõit, kuid siiski tehniline ja nõudis palju osavust,” rääkis Steinburg sõidujärgselt. “Rajal oli palju teravaid kive, mistõttu tuli tähelepanelik olla. Ees ja taga olid vahed nii pikad, et läksime kindla peale oma sõitu tegema. Naiskonnana sujus koostöö meil terve tuuri vältel hästi.”

Lõiv lisas: “Tegemist on ühe Hispaania tehniliseima tuuriga, mille teevad põnevaks just tehnilised singlid. Minu jaoks oli esmakordne kogemus neli päeva järjest võistelda.”

Järgmise stardi teevad eestlannad Hispaania mitmepäevasõidul Mediterranean Epic (UCI S1), mille start antakse kahe nädala pärast. Sedapuhku on tegemist individuaalse tuuriga.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X