Eesti meistrid on Kullamaa rattamaratonil rünnaku all

pressifoto_kullamaa_rm_2019_2_big

Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sari saab käesoleval aastal esimest korda maratonisõbrad tavapärasel kombel kokku tuua. Tuleval nädalavahetusel, 18. juulil sõidetakse sarja kolmas etapp, Lääne-Eesti klassika, E-Piim 17. Kullamaa Rattamaraton.

Eelregistreerimise põhjal peaks joonel olema praktiliselt kogu Eesti maastikuratta koorekiht. Kõik need kiired ja ilusad, kes jagasid värskelt Tartumaal Lähtel olümpiakrossi Eesti meistrivõistluste medaleid. Saame näha, kas Peeter Pruus ja Janika Lõiv suudavad konkurentidele tuule alla teha ka maratonirajal või läheb sootuks teisiti. Igal juhul tuleb põnev sõit, naiste arvestuses on kaarte segamas ka Läti meister Katrina Jaunslaviete-Kipure.

Võrreldes eelmise aastaga on raja algusosa tehtud lihtsamaks. „Esimestel kilomeetritel jätsime välja kraaviäärsed ebatasased lõigud, mis harrastajatele kõige meeldivamad polnud,“ räägib Kullamaa maratoni hing ja rajameister Avo Kirsipuu. „Sel korral on algus kõvemal pinnasel. Lisaks tõime vahefiniši varasemaks, et anda rohkematele võimalus auhinnalaua juurde pääseda. Mullu oli vahefiniš peale mäefinišit ning siis suur intriig puudus. Gert Jõeäär ja Rein Taaramäe raputasid mäefinišiga ülejäänud lootusetult maha,“ põhjendab Kirsipuu muutust.

Eelmisel nädalavahetusel peetud matkasõidul, said nii trass kui korraldajad omal nahal tunda tormituulte ürgset jõudu. Kirsipuu sõnul langes trassile umbkaudu 15 puud, mida tuli hiljem mootorsaega jupitamas käia. „Matkasõidu saime õnneks kenasti ära pidada, puid hakkas loogu langema õhtupoolikul. Nädala alguseks tegime metsateed uuesti puhtaks ning oleme valmis kõiki rattasõpru võõrustama,“ pakatab korraldaja entusiasmist.

Lääne-Eesti metsarajad kutsuvad kõiki avastusretkele!
Veel jõuab plaane sättida ning Kullamaa Rattamaratonile, jõukohasele distantsile end kirja panna. Ärge kõhelge – ei tea, millal jälle saab!

Põhidistantsi ehk Grand Prix (64 km) start on 18. juulil kell 12:00, lühemale Gardena Maratonile (50 km) antakse lähe 12:40 ja JetOil Poolmaratonile (24 km) kell 12:50.
Lastesõidud algavad kell 11:00. Detailse ajakava leiab võistluse kodulehelt: https://estoniancup.ee/etapp/kullamaa-rattamaraton/

Foto: Kullamaa Rattamaraton 2019 aastal (Autor: Agnes Pajur)

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X