Eesti meistrid maastikurattamaratonis selguvad Jõelähtmel

j6lähtme rattamaraton_foto Hanna Mägi

Eesti Meistrivõistlused maastikurattamaratonis selguvad tänavu 12. Jõelähtme Bottecchia rattamaratoni 91.5 km pikkusel trassil laupäeval, 9. juunil.

Tegemist on Bosch Eesti Maastikurattasarja neljanda etapiga, kus saab end proovile panna ka 44 km ja 18 km distantsidel. Kuni 10-aastased rattasõbrad on oodatud osalema tasuta lastesõitudele.

Eesti Jalgratturite Liidu peasekretäri Urmas Karlsoni sõnul on Jõelähtme rattamaratoni jaoks valitud 91-5 km trass keerukas, kuid vaheldusrikas ja põnev ning esitab väljakutse just tehnilise sõidu harrastajatele. „Harjumaal Jõelähtmel toimuvad meistrivõistlused esimest korda, üldjuhul oleme siiani pigem Lõuna-Eesti radadel mõõtu võtnud. Kuna sündmus leiab tänavu aset üsna hooaja algul ja sõitjad ei ole jõudnud end veel piisavalt väsitada, siis loodan rohket osavõttu,“ ütles Karlson ja lisas, et kuna registreerimine alles käib, saab poodiumikohtadele pretendeerijate üle spekuleerida võistluse lähenedes.

Jõelähtme rattamaratoni korraldaja Meelis Välk tõdes, et tiitlivõistluse läbiviimine paneb toimkonna pinge alla. “Keerukamaks teeb ettevõtmise juuni esimese nädalavahetuse endurovõistlus, sest plaanisime avatud raja sõidu samale ajale. 3. juunil on võimalik tutvuda 44 km pikkuse distantsi ning 18 km noorte- ja matkasõidu trassiga. 91.5 km rada valmib lõplikult võistlusnädala keskpaigaks. Meistrivõistlusi korraldada on hea katsumus, nõudmisi on tavapärasest rohkem, tööd palju, kuid suures plaanis kõik see meid just innustabki,“ on Välk võistluste õnnestumises kindel.

Eesti Meistrivõistluste arvestuses saavad osaleda vaid ametliku litsentsiga ratturid, kuid rada on Bosch Eesti Maastikurattasarja XXL-sõidu raames avatud kõikidele vähegi kuraasi täis ja treenitud spordisõpradele. „Kogu distants koosneb ühest ringist ja julgen väita, et tegemist on Eesti ühe raskeima trassiga,“ kinnitab võistluste korraldaja. „Huvi maratoni vastu on üles näidanud ratturid Soomest, Venemaalt, Lätist ja Rootsist. Tõotab tulla põnev võidusõit!“

Võistluste soodusregistreerimise esimene voor kestab https://www.rattamaratonid.ee/ lehel kuni 30. maini, teine voor saab läbi 6. juunil. Meistritiitli nimel võistelda soovijad EJL-i litsentsiga sõitjad peavad oma osalusest Liidule teatama 1. juuniks.

Vaata täpsemalt SIIT

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X