EESTI MEISTRID 2020 TEATEKROSSIS ON HAUKA VELOKLUBI JA KALEVI JALGRATTAKOOL

kross

30. augustil selgitati Antslas Suure-Pärsimäe talu krossirajal Eesti meistrid teatekrossis. Võistluse korraldaja oli MTÜ Hauka veloklubi koos Eesti Jalgratturite Liiduga.

Võistlus toimus rajal, mida on juba ligi 15 aastat kasutatud erinevate ratta-, jooksu- ning suusaürituste raames. Võrumaale omaselt oli maastik üsna mägine (pikal ringil 100+ tõusumeetrit, lühemal ringil veidi vähem). Mõlema, nii 5 km kui ka 6 km ringi puhul oli tegemist peamiselt metsasingliga. Ühe kilomeetri ulatuses kulges rada heinamaal, mis oli kohati üsna raputav, ning 200 m oli ka siledat kruusateed, kus sai enne lõpuspurti hetkeks hinge tõmmata. 6 km rajal oli ka kaks tehnilisemat elementi ehk ka harrastajatele jõukohane “kiviaed” ja ca 35 cm kõrgune hüpe maandumisega paraja nurgaga kallakule. Erinevatele äkilisematele laskumistele ega elementidele B-liine (ehk chicken-line) ei tehtud, vajadusel sai jalastuda.

„Kaunil Lõuna-Eesti kuppelmaastikul toimunud võistlustel osales 32 võistkonda. Võistlejate ja korraldajate tegemisi soosisid ideaalselt sobivad ilmastikuolud ning positiivselt emotsionaalsed kaaselajad koos külalislahke Pärsimäe kogukonnaga,“ võttis võistluse korraldaja Taavi Kannimäe võistluspäeva kokku.

Meeste eliitklassis, kus pidi sõitma 3×12 km oli kulda väärt ajaga 1.42.31 Hauka Veloklubi meeskond koosseisus: Viljar Kannimäe, Toomas Lepik, Taavi Kannimäe. Hõbedased medalid sai endale kaela Kalevi Jalgratta kool (Kirill Tarassov, Tair Stalberg, Siim Kiskonen) ja pronksiga läks koju Raplamaa Rattaklubi KOMO (Kert Rungi, Martin Parv, Peeter Tarvis).

Naiste eliitklass pidi sõitma vahemaa 2×10 kk ja kuldmedalid läksid aja 1.07.13 eest Kalevi Jalgrattakooli naiskonnale, kuhu kuulusid Krista Karing ja Iiris Takel. Hõbedasele teisele tuli CFC Spordiklubi (Kelly Kalm, Mathilde Manuela Nigul) ja pronksi naiskond oli Viljandi Rattaklubi naiskond (Elina Tasane, Kirke Reier).

EESTI MEISTRID 2020 VANUSEGRUPPIDE JÄRGI

NOORED (3X5 km): I CFC Spordiklubi (Romet Pajur, Ron Rooni, Rauno Notton), II Kalevi Jalgrattakool (Martin Krusemann, Oliver Mätik, Lauri Tamm), III CFC Spordiklubi (Oskar Küüt, Artur Kupp, Riko Tammepuu)

TÜTARLAPSED (2X5 km): I Kalevi Jalgrattakool (Annabrit Prants, Elisabeth Ebras), II CFC Spordiklubi (Maribel Rannala, Aidi Gerde Tuisk), III CFC Spordiklubi (Maria Treier, Karolin Surva)

MSEENIORID: I Vooremaa Centrum Rattabaas (Argo Rohtmets, Ivar Vaab, Maario Silm), II CC Rota Mobilis (Evert Einroos, Tarmo Ennok, Imre Ojavere), III Hauka Veloklubi (Mihkel Kannimäe, Romet Niilus, Karl Pruuli)

Fotol:  ME teatekrossi esikolmik.

Fotod SIIN

Tulemustega saab tutvuda SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X