EESTI MEISTRID 2020 MAANTEERATTA GRUPISÕIDUS ON NORMAN VAHTRA JA AIDI GERDE TUISK

Täna selgitati Keilas lõunamaiselt kuuma ilma käes Eesti meistrid maanteeratta grupisõidus. Meeste eliitklassis tuli Eesti meistriks Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) ja naistest Aidi Gerde Tuisk (CFC Spordiklubi).

Meeste eliitklassi parim ja Eesti meistrikulla vääriline oli 2020. aastal Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) 159 km (5 x 31,800 km) ajaga 3h22.48. Hõbeda sai endale täna kaela Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) ja pronks kuulus Gert Kivistikule (Peloton).

„Sõit oli väga huvitav. Juba esimesel ringil saime seitsme mehega minema. Sõidu käik soosis samuti mind, sest vahepeal oli Mihkel Räim tagant tulemas ja ma ei pidanud ise nii palju tööd tegema ehk sain poolteist ringi rahulikumalt sõita. Seejärel vajusid nad taas mingil põhjusel peagruppi tagasi ja pidime hakkama ise väga palju tööd tegema. Minule üllatuseks nad meid enam kätte ei saanudki.  Ei teagi mis seal taga grupis toimus. Mina ise olin pigem skeptiline selles suhtes, et kas me jääme ette lõpuni, sest meil ei olnud nii palju tugevaid mehi ees, kartsin et meid  saadakse kätte. Kahjuks juhtus ka Oskar Nisul tehniline viperus. Lõpus tahtsin ma saada viimasele positsioonile, et ma kõike ees toimuvat näeksin ja see õnnestus. Õnneks mulle mingeid üllatusi ei tehtud. Sain korra Karl Patricku tuulde ja sealt suutsin 50 m enne lõppu välja tulla ja võidu ära vormistada,“ meenutas Vahtra tänast võistluse kulgu.

Naistest krooniti täna Eesti meistriks vaid 18 aastane juunioride klassis sõitev CFC Spordiklubi kasvandik Aidi Gerde Tuisk, kes läbis raja pikkusega 63,6 km (2×31,8 km) ajaga 1h41.22. Hõbeda sai endale kaela Kelly Kalm CFC Spordiklubist ja pronksi Birgit Tito (Viimsi Sport).

„Tänane sõit oli alguses üsna aktiivne, üritati mitmeid äraminekuid. Esimese ringi lõpu poole sai Viljandi Rattaklubi rattur Elina Tasane päris suure vahe sisse ca 30 sekundit, aga õnneks tegi punt koostööd ja saime teise ringi alguses Tasase kätte. Peale seda oli sõit pisut rahulikum, aga ca 15 km enne lõppu hakkas passimine peale ja läks üsna pingeliseks. Minu klubikaaslane Mathilde Manuela Nigul tegi rünnaku ja tõmbas hoo korralikult taas üles ja peale seda muutus sõit taas aktiivsemaks. 5 km enne lõppu tahtsid kõik ees olla ja hoog aina tõusis. Teadsin, et pean ennast pundis sees hoidma. Keilasse jõudes toimus kukkumine, mis tekitas grupis paraja kaose ja punt venis pikaks. Enne viimast kurvi oli Merili Sirvel eest ära ja tundus juba, et ta jääbki ette. Viimases kurvis tundsin, et mul on täna hea jalg ja alustan sprinti ning panin lõpuni nagu torust tuli, mille tulemuseks oli täna meistritiitel“, võttis Tuisk võidusõidu kokku.

EESTI MEISTRID VÕISTLUSKLASSIDE JÄRGI:

NJ: I Aidi Gerde Tuisk (CFC Spordiklubi), II Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi), III Kirke Reier (Viljandi Rattaklubi)

NU: I Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi), II Carol Kuuskman (CFC Spordiklubi), III Merili Sirvel (Rakvere Rattaklubi Siplased)

NSen: I Kristi Kuldkepp (TÜASK), II Avely Kaldoja (TÜASK), III Anett Tõnutaru (Tripassion Triatloniklubi)

MU: I Artjom Mirzojev (Tartu2024/BCC), II Erki Laanemäe (Peloton), III Rait Ärm (Tartu2024/BCC).

Fotod SIIN

Kõik tulemused SIIN

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X